RegionWiadomość dnia

Pudła Zaczytanych, czyli niesamowita zbiórka książek trwa! [WIDEO]

W specjalnym „pudłach zaczytanych”, które znajdują się w 47 miastach na terenie całej Polski składać można książki, które mają trafić na szpitalne oddziały. Fundacja Zaczytani po raz szósty organizuje wielką zbiórkę. Książki można oddawać m. in. w Sosnowcu w siedzibie jednego z banków.

 

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ

-Jest bardzo duże zainteresowanie, różny przedział wiekowy osób, które są bardzo zainteresowane, aby te książki przynosić. Dla dzieci, młodzieży dorosłych, bardzo ładnie, wydane po 2000 roku – mówi Magdalena Florkiewicz, Alior Bank w Sosnowcu.

Do zbiórki książek zachęcają również Koleje Śląskie. Podróżujący mogą pozostawić przeczytaną przez siebie książkę w pociągu w ramach bookcrossingu.

-Mamy świadomość tego, że książki nie da się przeczytać podczas jednego przejazdu tak, że zachęcamy do czytania książek, a potem oddania jej i wrzucenia do drugiego obiegu – mówi Adam Korkiewicz, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Fundacja Zaczytani po raz szósty organizuje wielką zbiórkę. Książki można oddawać m. in. w Sosnowcu w siedzibie jednego z banków
Fundacja Zaczytani po raz szósty organizuje wielką zbiórkę. Książki można oddawać m. in. w Sosnowcu w siedzibie jednego z banków

 

Zbiórka potrwa do 26 maja. Dzięki niej mają powstać biblioteki w szpitalach, hospicjach, czy świetlicach środowiskowych. Fundacja utworzyła już 600 takich bibliotek.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close