Region

Racibórz chce zakazać palenia węglem! To będzie pierwsze takie miasto w regionie [WIDEO]

To będzie pierwsze takie miasto w regionie. Racibórz chce zakazać palenia węglem. Zakaz miałby obowiązywać po 2026  roku. W miejscach, gdzie nie będzie możliwości pociągnięcia sieci ciepłowniczej lub gazu, będzie można spalać pellet.

 

 

Spiderman grasuje po Bytomiu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Muszę podjąć analizę rzeczowo – finansową. Z jednej strony możliwość naszego budżetu i koszty jakie są związane z tym, że musimy przygotować zasób komunalny – a mówimy o 1200 mieszkań, które trzeba do tego dostosować, a z drugiej strony wsparcie i pomoc dla mieszkańców miasta, czyli pomoc przy wymianie źródeł ciepła. Trzeba pomyśleć również o programie osłonowym dla najbiedniejszych mieszkańców – to związane jest z ewentualnym wzrostem kosztów ogrzewania – mówi Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

Od 2017 roku w woj śląskim obowiązuje uchwała antysmogowa. Zakazuje ona spalania węgla brunatnego, mułów oraz wilgotnego drewna. Jedynym miastem w Polsce, gdzie obowiązuje zakaz palenia węglem i drewnem w piecach, jest Kraków.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Popularny lek znika z aptek! GIF wycofuje RANIGAST! Może zawierać rakotwórczą substancję!

Pierwszy protest PiS ws. wyborów do senatu rozpatrzony. W Tychach i Mysłowicach wszystko w porządku

Ryanair otworzył swoją bazę w Pyrzowice! Katowice Airport idą po kolejny rekord!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close