Region

Rada społeczna zaradzi na kłopoty Parku Śląskiego? Powstała przy marszałku [WIDEO]

Plany są konkretne, ale na razie są problemy z ich realizacją. Po tym jak odwołano zarząd Parku Śląskiego nie wiadomo, kto będzie prowadził rewitalizację wartą około 226 milionów złotych. Sprawa jest pilna, bo rewitalizacja jest procesem skomplikowanym i od niedawna przygląda się jej bacznie rada społeczna ds. Parku Śląskiego powstała przy marszałku województwa.

 

 

Koniec horroru i strachu! Domniemany morderca z Siemianic złapany!


-Żebyśmy mogli po prostu wpływać na to, co będzie się robiło w parku i w którym miejscu, które sprawy są do załatwienia w ramach funduszu Jessica najważniejsze. Tak, żeby nie okazało się za kilka lat, bo przecież ta modernizacja jest rozłożona na kilka lat, że po prostu nie wykorzystaliśmy tych pieniędzy dostatecznie dobrze – mówi Elżbieta Mądry, Stowarzyszenie Nasz Park.

Powołana miesiąc temu rada rozmawiała dziś z marszałkiem Jakubem Chełstowskim o przyszłości inwestycji. W jej skład wchodzi sześć osób, przedstawicieli stowarzyszeń oraz środowisk skupionych wokół Parku Śląskiego. Proces zmian zaplanowany jest na 7 lat. Projekt zakłada między innymi budowę kąpieliska nawiązującego do „Fali”, czy trwającą już przebudowę Planetarium Śląskiego.

– Chcemy go zrealizować zdecydowanie szybciej, a myślę, że tutaj też rada i te opinie, które będzie wypowiadała, z pewnością będą ciekawe. To nie tylko te środki, które są z Jessici, to też środki nasze, albo te, które będziemy starali się pozyskać jeszcze z innych funduszy, bo park wymaga dofinansowania – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Rada społeczna zaradzi na kłopoty Parku Śląskiego? Powstała przy marszałku
Rada społeczna zaradzi na kłopoty Parku Śląskiego? Powstała przy marszałku

Dlatego Urząd Marszałkowski ma kolejne plany i chciałby w przyszłym roku dofinansować spółkę a także uruchomić drugą linię „Elki”.

autor: Paweł Jędrusik

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close