Region

Radni z Częstochowy apelują do mieszkańców, żeby się zaszczepili

Podczas sesji 28 stycznia częstochowscy radni przyjęli stanowisko w sprawie szczepień przeciwko Covid-19. Apelują w nim o udział w trwającej akcji szczepień. Mając nadzieję na stosowne do potrzeb tempo Narodowego Programu Szczepień, liczą na to, że szczepienia pozwolą w efekcie na powrót do normalności, także w gospodarce, co jest warunkiem utrzymania miejsc pracy i dochodów wielu polskich rodzin.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

W treści uchwały czytamy:

Rada Miasta Częstochowy apeluje do Mieszkanek i Mieszkańców Częstochowy o udział w akcji szczepień przeciwko Covid-19. Tylko masowe szczepienia obejmujące zdecydowaną większość społeczności naszego miasta i całego kraju w grupie wiekowej powyżej 18. roku życia, pozwolą nam osiągnąć odporność populacyjną.

Szczepionka, nad którą intensywnie, przez wiele miesięcy pracowali naukowcy z całego świata, jest obecnie jedynym skutecznym rozwiązaniem, dającym możliwość zabezpieczenia nas przed kolejnymi falami pandemii koronawirusa. Jest szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie oraz zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2.

Daje nadzieję na powrót do normalności, nie tylko w sferze osobistych kontaktów z rodziną i przyjaciółmi, ale także w gospodarce, handlu i usługach.

Zakończenie epidemii to nie tylko kwestia zdrowia naszego i naszych bliskich, ale także normalnego funkcjonowania branż, których dotknęły epidemiczne ograniczenia. To warunek utrzymania bardzo wielu miejsc pracy oraz dochodów wielu polskich rodzin.

Dlatego raz jeszcze apelujemy: kiedy będziemy mieli już taką możliwość związaną z ustaloną kolejnością szczepień, zaszczepmy się w trosce o siebie, swoją rodzinę, a także tych, którzy z powodu zdrowotnych przeciwwskazań nie mogą przyjąć szczepionki.

Apelując do społeczności Miasta Częstochowy, mamy jednocześnie nadzieję na stosowne do potrzeb tempo Narodowego Programu Szczepień. Mając świadomość, że zależy ono w głównej mierze od możliwości państwa w zakresie pozyskiwania kolejnych partii szczepionek, liczymy na sprawny przebieg procesu rejestracji i bezpieczną procedurę szczepień w interesie społeczności Miasta Częstochowy i całej Polski.

Źródło: UM Częstochowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Walka o Oliwkę ciągle trwa! Brakuje prawie pięciu milionów [WIDEO]

Kradzież szczepionek przeciwko koronawirusowi w Chorzowie! [WIDEO, NOWE FAKTY]

Najpierw był problem żeby je dostać, a teraz zalegają w magazynach. Śląska Izba Lekarska ma jeszcze darmowe szczepionki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close