Region

Radny z Sosnowca chce miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży

Radny z Sosnowca Damian Żurawski zaproponował, żeby w mieście wprowadzić miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży. Pomysł zauważył w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Miejsce jest pomalowane na czerwono i widać na nim symbol kobiety w ciąży.

Krwawe porachunki kiboli Ruchu i Górnika? Atak maczetą w Świętochłowicach!

Oczywiście, takie miejsce jest zwykłym miejscem postojowym, które jest dostępne dla wszystkich i w jego przypadku nie ma narzuconych przepisów prawnych jak z kopertami dla niepełnosprawnych, zatem nie parkowanie auta na miejscu „dla ciężarnej” jest jedynie formą grzecznościową. Ale skoro można chociaż w ten sposób ułatwić takiej osobie załatwienie spraw urzędowych, to czemu nie…? – pisze na swoim Facebooku radny Damian Żurawski.

Na chwilę obecną w Sosnowcu można znaleźć miejsca parkingowe dla kobiet z dziećmi. Takie są między innymi przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close