Region

Raj dla seniorów w Tychach! Dostali mieszkania [WIDEO]

Dziś w Tychach wręczono klucze do pięciu mieszkań komunalnych. Trafiły do seniorów.

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Bardzo się podoba. Aż jestem wzruszona, bo to nareszcie swoje. Co tu mówić, człowiek chory to pragnie być w ciszy – mówi Daniela Piątek, mieszkanka Tychów.

Mieszkania powstały w Centrum Usług Społecznościowych. Na powierzchni ponad sześciuset metrów znajdują się też trzy mieszkania chronione i filia Klubu Seniora oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos”.

Idea jest dość prosta. Chcemy starszych mieszkańców naszego miasta aktywizować. Chcemy stworzyć dla nich miejsce, w którym będą się czuć po pierwsze komfortowo, o czym najlepiej świadczą te mieszkania, które przed chwilą zobaczyliśmy – mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta miasta Tychy.

Po drugie, chodzi o to, żeby seniorzy mieli większy kontakt ze światem. Miasto wciąż szuka lokatorów do mieszkań chronionych. Pierwsi z nich mają się wprowadzić w styczniu. W ramach Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos” przed południem odbywać się będę zajęcia dla 30 osób wybranych w przeprowadzonej wcześniej rekrutacji. Po południu w tych samych pomieszczeniach będzie działał Klub Seniora.

Mnóstwo jest tych zajęć. Będą ciekawi ludzie, będą wszelkiego typu prelekcje, oczywiście odpowiedź na wszystko, co seniorzy będą chcieli wykonywać czy uczyć się, bo również będą edukacyjne zajęcia – mówi Katarzyna Sawaryn, dyrektor DDPS „Wrzos” w Tychach.

Zajęcia najprawdopodobniej wystartują w marcu. Centrum Usług Społecznościowych powstało w budynku dawnego internatu. Inwestycja pochłonęła 7 mln zł. Połowa tej kwoty pochodziła z budżetu miasta, a połowa z dofinansowania unijnego. Przez pierwsze dwa lata zajęcia dla seniorów będą finansowane z programów unijnych. Później obowiązek ten przejmie gmina.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Dziennikarzy i rodziców dzieci nie wpuszczono do szkoły! W tle wojna o przenosiny [WIDEO]

Buspasy dla rodzin i piesi z pierwszeństwem jeszcze przed przejściem? Takie rzeczy w exposé premiera Morawieckiego

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu bije na alarm! Dramatycznie spada liczba przeszczepów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close