KrajRegion

Rajd Śląska 2021: Zawody z bazą na Stadionie Śląskim zaplanowano na wrzesień

Rajd Śląska to najmłodszy, ale już stały punkt w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). W sezonie 2021, impreza odbywająca się pod honorowym patronatem Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego, już po raz piąty z rzędu będzie stanowić rundę krajowego czempionatu. Zawody z bazą na Stadionie Śląskim zaplanowano na 10-11 września.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W projekcie kalendarza najważniejszego cyklu w polskich rajdach znalazło się siedem imprez – pięć rozgrywanych na asfaltowych oesach i dwie na szutrze.

Rajd Śląska 2021 będzie szóstą, przedostatnią rundą RSMP. Zawody ponownie mają być rundą trzech cykli. Oprócz uczestników mistrzostw Polski, w imprezie wezmą udział kierowcy i piloci w samochodach historycznych (HRSMP) oraz zawodnicy walczący w regionalnym cyklu – Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska.

To gwarantuje mocną i urozmaiconą stawkę. W poprzednich sezonach Rajd Śląska przyciągał grubo ponad 100 załóg. Baza rajdu i serwis będą zlokalizowane na Stadionie Śląskim, pod który ma wrócić widowiskowe wieczorne ściganie w Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich. W 2021 roku Rajd Śląska będzie jednym z elementów szeroko zakrojonych obchodów 100-lecia III Powstania Śląskiego.

– Rajd Śląska to zawody, które mają sprawdzonych partnerów, dzięki którym możemy myśleć o tym jak rozwijać tę imprezę. Już od kilku tygodni pracujemy nad trasą kolejnej edycji. Chcemy ją mocno urozmaicić względem poprzednich lat tak, by rajdowe załogi odwiedziły także te części województwa śląskiego, w których jeszcze nie miały okazji się ścigać. Świetne trasy na południu są już dobrze znane, a naszą ambicją jest zaproponowanie zawodnikom i kibicom czegoś zupełnie nowego i nie mniej wymagającego i malowniczego. Pracujemy też nad powrotem widowiskowego odcinka specjalnego pod Stadionem Śląskim. Liczymy, że już wkrótce sport wejdzie na najwyższe obroty, więc chcemy być gotowi na 110 procent – mówi Grzegorz Wróbel, prezes Fundacji Automobilistów, organizatora Rajdu Śląska.

W 2021 roku kalendarz RSMP ma składać się z siedmiu rund:

  • 23-25 kwietnia: Rajd Świdnicki (asfalt)
  • 14-16 maja: Rajd Nadwiślański (asfalt)
  • 4-6 czerwca: Rally Žemaitija (Litwa, szuter)
  • 18-20 czerwca: PZM 77. Rajd Polski (szuter)
  • 5-7 sierpnia: Rajd Rzeszowski (asfalt)
  • 10-11 września: Rajd Śląska (asfalt)
  • 15-17 października: Rajd Koszyc (Słowacja, asfalt)

Należy podkreślić, że jest to projekt kalendarza, co oznacza, że ostateczna wersja może się jeszcze zmienić i nie wszystkie z wymienionych imprez się w nim znajdą lub daty poszczególnych rund ulegną zmianie.

Źródło: Stadion Śląski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ciało 11-letniego Sebastiana było w kartonie, przy garażu. Rusza śledztwo w sprawie wstrząsającej zbrodni!

Ale kwota! Śląsk dostanie 2 miliardy euro z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

Wszystkich nas policzą. Metropolia opracowuje system liczenia pasażerów [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close