RegionSportWiadomość dnia

RAXO xBike, czyli jak zrobić nartorower? Wynalazek podbija Śląsk! [WIDEO]

Teraz każdy może zbudować swój nartorower. I to nie żart. Na taki pomysł wpadło dwóch mieszkańców regionu. Michał Machura i Oskar Szwan postanowili zaprojektować składany rower, do którego można podpiąć nartę. I jeździć nim w zimie.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Oprócz tego, że RAXO xBike, bo tak nazywa się rower, ma nartę, to posiada też napęd elektryczny. Może rozpędzić się do 25 km/h i przejechać nawet ok. 100 km. To pomysł młodych inżynierów na biznes, bo taki pojazd można kupić. Ale chętnie dzielą się swoją wiedzą i w internecie publikują instrukcję, w jaki sposób zamontować nartę do swojego, zwykłego roweru. Oprócz płozy potrzeba drobnych i tanich części.

RAXO xBike, czyli jak zrobić nartorower? Wynalazek podbija Śląsk!
RAXO xBike, czyli jak zrobić nartorower? Wynalazek podbija Śląsk!

– Kilka drobnych elementów w postaci śrubki, w postaci takiej wycinki z drzewa, która mocuje nam tą tzw. „lagę” z płozą i w zasadzie to tyle – mówi Michał Machura, współtwórca RAXO xBIKE.

Ale co najważniejsze przerabiając rower nadal można z niego korzystać w lecie. Wystarczy odkręcić nartę i zamontować zwykłe koło.

– Cała konstrukcja powstaje tutaj, niedaleko Gliwic, to jest nasza autorska konstrukcja składanego roweru. I dzięki współpracy z taką niedużą manufakturą jesteśmy w stanie właśnie w stanie produkować te rowery tutaj, u nas w Polsce – mówi Oskar Szwan, współtwórca RAXO xBike.

A jak zrobić swój nartorower można dowiedzieć się na stronie raxo.me.

Narta, koło i śnieg, czyli nartorower wjeżdża na Śląsk!
Narta, koło i śnieg, czyli nartorower wjeżdża na Śląsk!
autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trzecia fala koronawirusa już teraz? Rząd: Znowu mamy tendencję wzrostową!

„Ej, ale tu nikogo nie ma!” W Spodku i MCK w Katowicach ruszył Intel Extreme Masters 2021. W tym roku tylko online

Basen na zapisy? Tak jest w parkach wodnych po zniesieniu obostrzeń [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close