KrajRegionSport

„Ej, ale tu nikogo nie ma!” W Spodku i MCK w Katowicach ruszył Intel Extreme Masters 2021. W tym roku tylko online

Przed Spodkiem stałyby dzisiaj tłumy, ale są tylko banery zachęcające do śledzenia Intel Extreme Masters w sieci. Tak było podczas zeszłorocznej edycji. Kibice domagali się wpuszczenia na teren imprezy, ale nie mogli wejść do Spodka i MCK. To była pierwsza tak duża impreza bez udziału udziału publiczności w Polsce z powodu koronawirusa.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!


-Kilka godzin przed otwarciem otrzymać decyzję o niewpuszczeniu kibiców na naszą imprezę. Myślę, że potrafiłoby załamać niejedną osobę. Udało się przeprowadzić sam turniej. Zrobić przepiękną transmisję z tego wydarzenia i dostarczyć esport wszystkim tym, którzy czekali na święto esportu na całym świecie. Summa summarum wyniki były bardziej niż zadowalające – mówi Adrian Kostrzębski, ESL Polska.

Dzisiaj, punktualnie w południe, rozpoczęła się rywalizacja graczy z całego świata. Tym razem jednak wszystko zostało przeniesione do sieci. Tam śledzi wydarzenie najwięcej osób. Na przykład w 2019 roku było 230 mln widzów.

Intel Extreme Masters 2021 tylko online to jak lizanie cukierka przez papierek? Może, ale musi wystarczyć
Intel Extreme Masters 2021 tylko online to jak lizanie cukierka przez papierek? Może, ale musi wystarczyć

-Wtedy też do Katowic przyjechało 174 tys. osób. Niestety, rok temu nie było już takiej możliwości. Ze względu na pandemię nie mogliśmy gościć tych wszystkich ludzi w Spodku. W tym roku wydarzenie odbywa się online. Gracze z całego świata łączą się ze studiem realizacyjnym, które znajduje się w Katowicach przy ul. Żeliwnej – mówi Michał Łyczak, UM Katowice.

Esportowa realizacja potrwa kilkanaście dni. Najbardziej popularne rozgrywki w Counter Strike ruszyły dzisiaj i zakończą się finałem 28 lutego. Pula nagród wynosi 1 mln dolarów.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Szczepienia lekarzy i pielęgniarek wstrzymane do 7 marca! Chodzi o jeszcze niezaszczepionych

Największy garnizon policji w Polsce z nowym szefem. Roman Rabsztyn nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji

Dzieci połykają monety, spinki, kapsle a nawet sztućce. Lekarze ostrzegają

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close