RegionWiadomość dnia

Zamiast nosem – czujnikiem. Mikołów i Siemianowice podpinają się do systemu AWAIR

Siemianowice Śląskie i Mikołów też będą informować mieszkańców o jakości powietrza w regionie. Miasta nawiązały współpracę z Katowicami w ramach projektu AWAIR. Teraz w poszczególnych jednostkach podległych urzędom mieszkańcy będą mogli zobaczyć takie plansze, które na bieżąco informują między innymi o stężeniu pyłów zawieszonych w powietrzu. W Siemianowicach system jest już gotowy, ruszy lada dzień.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Siłą rzeczy chcemy, by nie był to tylko budynek w Urzędzie Miasta w Michałkowicach, ale też ten główny w ratuszu przy ul. Jana Pawła II, ale też w każdej innej instytucji publicznej, na którą samorząd ma wpływ, bo wychodzimy z założenia, że jeśli mieszkańcy będą wiedzieli, jaki jest poziom jakości powietrza w naszym regionie i naszym mieście, tym szybciej się zaangażują we wszystkie projekty, które to powietrze będą sukcesywnie poprawiać mówi Piotr Kochanek, Urząd Miasta Siemianowice Śląskie.

Zarówno Siemianowice Śląskie, jak i Mikołów będą podawać mieszkańcom informacje z czujników, które są zamontowane w Katowicach.

Smog jak na dłoni. Siemianowice i Mikołów poinformują o jakości powietrza dzięki systemowi AWAIR
Smog jak na dłoni. Siemianowice i Mikołów poinformują o jakości powietrza dzięki systemowi AWAIR

– W ramach projektu AWAIR w Katowicach funkcjonuje 127 czujników powietrza zewnętrznego. Ich wyniki są podawane na bieżące na 155 multimedialnych ekranach, które znajdują się w obiektach na terenie całego miasta, a także w Miejskim Centrum Energii oraz w Biurze Obsługi Mieszkańca przy rynku w Katowicach – mówi Michał Łyczak, Urząd Miasta Katowice.

Oprócz wyświetlania obecnej jakości powietrza system prognozuje też, jaka będzie w kolejnych dniach. Wyniki pomiarów można też sprawdzać na bieżąco w internecie.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Szczepienia lekarzy i pielęgniarek wstrzymane do 7 marca! Chodzi o jeszcze niezaszczepionych

Największy garnizon policji w Polsce z nowym szefem. Roman Rabsztyn nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji

Dzieci połykają monety, spinki, kapsle a nawet sztućce. Lekarze ostrzegają

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close