RegionWiadomość dnia

Największy garnizon policji w Polsce z nowym szefem. Roman Rabsztyn nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji

Kilka dni temu nominacja od ministra – dzisiaj uroczyste wprowadzenie. Roman Rabsztyn został już oficjalnie nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji. Zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Justyńskiego, który odchodzi na emeryturę.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

W siedzibie śląskiej Policji odbyła się uroczystość zdania i objęcia stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Z dniem 16 lutego funkcję tę obejmie insp. Roman Rabsztyn, który zastąpi na tym stanowisku nadinsp. dr. Krzysztofa Justyńskiego, który po blisko 5 latach kierowania śląską jednostką oraz 29-latach służby odchodzi na emeryturę. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, a także przedstawiciele władz województwa śląskiego, zaproszeni goście, przedstawiciele związków zawodowych oraz kadra kierownicza naszego garnizonu.

W siedzibie śląskiej Policji odbyła się uroczystość zdania i objęcia stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Z dniem 16 lutego funkcję tę obejmie insp. Roman Rabsztyn
W siedzibie śląskiej Policji odbyła się uroczystość zdania i objęcia stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Z dniem 16 lutego funkcję tę obejmie insp. Roman Rabsztyn (fot.KWP Katowice)

Po prawie 5 latach nastąpiła zmiana na najwyższym stanowisku kierowniczym w śląskiej Policji. Nadinsp. dr Krzysztof Justyński po 5 latach piastowania funkcji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz po 29 latach służby w policyjnym mundurze odszedł na emeryturę. Kierowanie największym w Polsce garnizonem Policji powierzono jego Pierwszemu Zastępcy – insp. Romanowi Rabsztynowi. W czwartek 11 lutego br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, insp. Roman Rabsztyn został oficjalnie powołany na to stanowisko z dniem 16 lutego br. przez ministra Mariusza Kamińskiego.

Zdający obowiązki nadinsp. dr Krzysztof Justyński podziękował wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym: „Wasze zaangażowanie wpłynęło na dobre wyniki i ocenę mojej pracy. Proszę też, aby determinacji i wysokiej jakości pracy nigdy Wam nie zabrakło”.

Największy garnizon policji w Polsce z nowym szefem. Roman Rabsztyn nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji (fot.KWP Katowice)
Największy garnizon policji w Polsce z nowym szefem. Roman Rabsztyn nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji (fot.KWP Katowice)

Obejmujący stanowisko szefa śląskich policjantów insp. Roman Rabsztyn podziękował za pokładane w nim zaufanie i powierzenie mu misji kierowania największym polskim garnizonem Policji. Nowy komendant zapewnił również: „Przywiązuję ogromną wagę do relacji międzyludzkich. Funkcjonujemy w organizacji zhierarchizowanej, działamy na rozkaz i polecenie, ale jesteśmy ludźmi. Każda policjantka, policjant, czy pracownik cywilny może liczyć na moje wsparcie w trudnej sytuacji”.

Komendanci nie zapomnieli również podziękować obecnym na tej uroczystości żonom za pomoc i wsparcie, dzięki którym mogli się poświęcić swoim obowiązkom służbowym. Następnie swoje wystąpienia wygłosili goście honorowi: Wojewoda Śląski Pan Jarosław Wieczorek, Marszałek Województwa Śląskiego Pan Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Jacek Kleszczewski.

Roman Rabsztyn został już oficjalnie nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji. Zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Justyńskiego, który odchodzi na emeryturę
Roman Rabsztyn został już oficjalnie nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji. Zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Justyńskiego, który odchodzi na emeryturę

W ceremonii, oprócz kadry kierowniczej śląskiego garnizonu, udział wzięli również szefowie służb i instytucji współpracujących na co dzień z Policją, przedstawiciel związków zawodowych oraz żony komendantów.

Wydarzenie mimo swojej rangi, z uwagi na panującą w kraju epidemię COVID-19, miało skromniejszy charakter oraz odbywało się z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. Uroczystość była transmitowana online do wszystkich komend garnizonu śląskiego. Komendanci i dowódcy tych jednostek mogli na żywo obserwować to doniosłe wydarzenie. Uroczystość została zorganizowana przez Wydział Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach.

 

źródło: KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Naukowcy z WST pracują nad pionierską metodą leczenie płuc, zniszczonych przez koronawirusa!

Znikają obostrzenia w kulturze, ale nie wszystkie miejsca się otwierają. Dla dużych kin to zbyt duże ryzyko

Od 1 kwietnia wchodzi podwyżka cen biletów! Autobusy i tramwaje puste, wpływów mniej o 100 mln!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close