AlarmKrajRegionSportŚwiatWiadomość dnia

Real, Juventus i Bayern …drżą przed Górnik 09 Mysłowice? Zespół ze Śląska to rekordzista! [WIDEO]

Górnik 09 Mysłowice to absolutny rekordzista! Tylu meczów z rzędu bez porażki nie mają uznane, europejskie potęgi futbolowe.

 

 

Real, Juventus, Bayern i… Górnik 09 Mysłowice. To nie skład grupy rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów, a lista zespołów, które mają najdłuższe serie bez porażki. Mysłowicki Ronaldo ma jednak inne problemy… -Raczej piłkarzem bym się nie nazwał, no ale… na 6 do pracy, kończę o 14, szybki obiad, siłownia i lecę na trening – mówi Kamil Dylewski, zawodnik Górnika 09 Mysłowice.

Real, Juventus, Bayern i… Górnik 09 Mysłowice. To nie skład grupy rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów, a lista zespołów, które mają najdłuższe serie bez porażki

-Na tę chwilę pracuję tutaj w firmie, gdzie zajmuję się pakowaniem, krojeniem metali, ogólnie od transportu. Później idę na zajęcia z dzieciakami – mówi Paweł Małolepszy, zawodnik Górnika 09 Mysłowice. Górnik nie przegrał 35 meczów z rzędu. W tej statystyce, spośród polskich klubów wyżej jest tylko Widzew Łódź. Mysłowicki klub jest lepszy nawet od Realu Madryt.

-Jest to na pewno bardzo przyjemne i miłe, żeby pojawić się choćby przez chwilę przy takich klubach, tym bardziej, że mamy świadomość gdzie jesteśmy i nawet nie próbujemy się porównywać do takich klubów i na pewno jest to taka ciekawostka w skali świata – mówi Łukasz Granek, prezes Górnika 09 Mysłowice.

Górnik 09 Mysłowice to absolutny rekordzista! Tylu meczów z rzędu bez porażki nie mają uznane, europejskie potęgi futbolowe

Na wysoki rezultat złożyły się głównie wyniki z poprzedniego sezonu, kiedy Górnik wygrał 25 z 26 meczów. Strzelił przy tym 142 gole. -Powód do dumy. Jesteśmy chyba wszyscy zaskoczeni, bo nikt tego rekordu nie sprawdzał, nie liczył. Sam wszedłem na facebooka dwa dni temu i zobaczyłem tę statystykę, to się zdziwiłem, że w ogóle coś takiego istnieje i że w tej statystyce jesteśmy już bardzo wysoko – mówi Kamil Dylewski, zawodnik Górnika 09 Mysłowice.

Okazję do poprawy rekordu piłkarze będą mieli już jutro. O godzinie 15:00 zmierzą się z LKS Łąka.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close