KategoriaRegionWiadomość dniaZdrowie

Rehabilitacja wraca do Zawiercia. Szpital Powiatowy podpisał kontrakt

Na tę informację z niecierpliwością czekali pacjenci, korzystający z zabiegów rehabilitacyjnych w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Po niemal półtoramiesięcznej przerwie spowodowanej wygaśnięciem dotychczasowego kontraktu Zakład Rehabilitacji wznawia działalność.  Rehabilitacja wraca do Zawiercia.  

 

 

Rehabilitacja. Szpital Powiatowy w Zawierciu.
Rehabilitacja. Szpital Powiatowy w Zawierciu.

 

Powrót rehabilitacji do placówki był możliwy dzięki uzyskaniu nowego kontraktu na fizjoterapię ambulatoryjną. Jeszcze w czerwcu sprawa nie była jednak przesądzona, bo oferta, jaką poprzednie władze szpitala złożyły pod koniec ubiegłego roku, w lutym została odrzucona przez NFZ. Jednym z pierwszych zadań postawionych przed nową dyrekcją było więc zapewnienie ciągłości świadczeń dla pacjentów.

– Naprawienie błędu poprzedników i powrót rehabilitacji do szpitala był dla nas jednym z priorytetów – podkreśla dyrektor szpitala Piotr Zachariasiewicz. 

 

Zapisy na zabiegi, które będą realizowane od 19 sierpnia, już trwają.

– Bardzo się cieszę, że dzięki staraniom pracowników szpitala i wsparciu Starostwa po krótkiej przerwie znów będziemy mogli zaoferować pacjentom usługi. Mamy wykwalifikowaną kadrę z uprawnieniami do rehabilitacji leczniczej zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz nowoczesny sprzęt umożliwiający wykonywanie pełnego pakietu zabiegów fizjoterapeutycznych – mówi dyrektor szpitala.

 

Dla niepełnosprawnych bez limitu

Zawierciański szpital będzie dodatkowo realizował także  świadczenia z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej przewidzianej dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. Zabiegi te są nielimitowane, a pacjenci przyjmowani poza kolejnością przyjęć. Muszę jedynie okazać dokument potwierdzający przysługujące uprawnienie, tj. orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Zabiegi wykonywane są kompleksowo w budynku przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, na parterze budynku przy ul. Piłsudskiego 80, gdzie zlokalizowany jest Zakład Rehabilitacji.

Maria Zawała
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close