KrajRegion

Rekonstrukcja rządu w przyszłym tygodniu! Prezydent ma własne pomysły na nowych ministrów

Rekonstrukcja rządu będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu. Podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim rozmawiano o kandydatach na ministrów; prezydent zgłosił też propozycje – powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

Zapowiadana rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z tym, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego kilkoro obecnych ministrów uzyskało mandaty europosłów.

– Rekonstrukcja będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu. Na samym spotkaniu były rozmowy o personaliach, o kandydatach na ministrów. Propozycje oczywiście zgłosił pan prezydent – powiedział Spychalski po czwartkowym spotkaniu prezydenta z premierem.

W wyborach do PE mandaty europosłów uzyskali wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy, polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także m.in. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

źródło: TVP Info
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close