KrajRegion

REKORD! PKW podała frekwencję wyborów samorządowych 2018

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła frekwencję końcową wyborów samorządowych. Jest ona o prawie 7 punktów procentowych wyższa, niż cztery lata temu. To już czwarte wybory z rzędu, gdzie frekwencja pnie się do góry!

 

ZOBACZ KONIECZNIE: Czym żyją internety? TOP 5 newsów Silesia Flesz!

Według raportu PKW, frekwencja tegorocznych wyborów samorządowych to 54,24 procenta! To rekord! Na 25 099 711 mieszkańców uprawnionych do głosowania wydano aż 13 613 309 kart do głosowania.

Najwyższą frekwencję odnotowano w województwie mazowieckim, gdzie zdecydowało się zagłosować aż 59.54% mieszkańców. Na samym dole zestawienia – województwo opolskie, gdzie zagłosowało 48.73%. Niestety województwo śląskie nie może się popisać wysoką frekwencją, bo tylko 51.97% uprawnionych do głosowania poszło do urn. Co daje Ślązakom 14 miejsce w rankingu województw.

Wysoka frekwencja jest efektem silnej machiny propagowania wyborów przez samych kandydatów. W trakcie kampanii mogliśmy zaobserwować wiele ruchów i działań promujących hasło IDŹ NA WYBORY.

źr.: pkw.gov.pl/Mateusz Pojda

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close