Remis w hicie dnia Mistrzostw Świata! Hat trick Ronaldo!

Spotkanie Portugalii z Hiszpanią bez wątpienia było hitem dzisiejszego dnia Mistrzostw Świata. Niesamowita lekcja futbolu, nagłe zwroty akcji i hat trick jednego z najlepszych piłkarzy na świecie – Cristiano Ronaldo. Taki futbol chcemy oglądać aż do finału tegorocznego mundialu!

Pierwsze 45 minut gry przyniosło nam wiele emocji. Od samego początku atakowała Portugalia. W 3 minucie Nacho podciął dryblującego Ronaldo i sędzia wskazał na 11 metr. Pewny strzał Cristiano i mieliśmy 1:0 dla Reprezentacji Portugalii.

Kolejne minuty to zdecydowana ofensywa Hiszpanów ich rywale odpowiadają groźnymi kontratakami. W 21 minucie idealną pozycję wypracował sobie David Silva, jego strzał został jednak skutecznie zablokowane przez obrońcę.

Na powodzenie w akcji Hiszpanie nie musieli czekać jednak długo. Niesamowity Diego Costa, doskonały drybling i strzał z pola karnego. Efekt? Remis 1:1.

Chwilę później za ciosem poszedł Isco, piłka po strzale odbiła się jednak od poprzeczki!

Kilka groźnych akcji z obu stron skwitował dopiero niezawodny Cristiano Ronaldo. Strzela mocno w środek bramki, piłka odbija się niefortunnie od Davida De Gei i mieliśmy 2:1 dla Portugalczyków.

Przez pierwsze 10 minut drugiej połowy spotkania Hiszpanie kontrolowali grę w środku pola. Podobnie jak przez całe spotkanie zdecydowanie dominowali w posiadaniu piłki.

55 minuta ponownie Diego Costa! Miękko wrzucona piłka na dalszy słupek przez Davida Silve, Busquets zagrał głową do Costy, a ten umieścił piłkę w siatce. Mieliśmy remis 2:2!

Nacho, Nacho, Nacho w 58 minucie przedostał się przez linię obronę i uderzył z krawędzi pola karnego. 2:3 dla Hiszpanii!

Hiszpanie byli w natarciu i nic nie wskazywało na to, że to Portugalia strzeli kolejną bramkę. „Podrażniony byk” czyli Ronaldo w pięknym stylu pokonał Davida De Dea. Gwiazdor Realu Madryt perfekcyjnie wykonał rzut rożny i po raz kolejny mamy remis! 3:3.

Bramki:

3 minuta – Ronaldo (rzut karny)