AlarmRegionWiadomość dnia

Remont DTŚ w Świętochłowicach: Będzie remont kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej

Remont DTŚ w Świętochłowicach wejdzie w kolejną fazę. Władze Świętochłowic podpisały umowę na dalszy remont Drogowej Trasy Średnicowej.

 

Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic podpisał umowę na remont kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. Remont DTŚ w Świętochłowicach przeprowadzi konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg DROGOPOL-ZW Sp. z o.o. oraz Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Ze strony wykonawcy umowę podpisał przedstawiciel lidera konsorcjum Prezes Zarządu PBD DROGOPOL-ZW, Andrzej Zygmunt.

 

-Cieszę się, że przeprowadzone z powodzeniem wakacyjne prace remontowe na DTŚ będą kontynuowane. Plany dalszych robót na tej niezwykle ważnej dla całego regionu arterii sygnalizowaliśmy na lipcowej konferencji prasowej. Przygotowana wcześniej dokumentacja techniczna i rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa przyniosły efekt. Niedługo kolejny, duży odcinek świętochłowickiej DTŚ-ki odzyska dawny blask, a komfort i bezpieczeństwo kierowców poprawą się – mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

Remont obejmie jezdnię główną południową na odcinku od granicy z Rudą Śląską do wiaduktu nad linią kolejową PKP (10.580 m2) oraz jezdnię główną północną na odcinku od zjazdu z ul. Bytomską do granicy z Rudą Śląską (9.702 m2).

Drogowcy zajmą się m.in. warstwą ścieralną z asfaltu modyfikowanego, ułożeniem taśmy bitumicznej na połączeniach nawierzchni oraz wykonaniem docelowej organizacji ruchu.

Prace powinny zakończyć się w listopadzie br. Wartość inwestycji wynosi ponad 1 mln zł. 40 proc. tej kwoty to dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Przypomnijmy, że w sierpniu br. przeprowadzony został remont południowej strony DTŚ o długości 1,5 km od wiaduktu na ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem. Świętochłowice otrzymały na ten cel ponad 1,8 mln zł. Dofinansowanie przyznało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej. (źr: UM Świętochłowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close