KrajRegion

Remont w Tameh Polska w Dąbrowie Górniczej. Będzie czyste powietrze [WIDEO]

Już niedługo powietrze w Dąbrowie Górniczej i w najbliższej okolicy będzie mniej zanieczyszczone. Na terenie elektrociepłowni firmy Tameh Polska trwa duża inwestycja, która ma znacząco ograniczyć emisję pyłów.

 

Efekt będzie olbrzymi nastąpi znaczne ograniczenie rzędu 80 proc emisji płynów z naszej produkcji  energii elektrycznej oraz kilkudziesięciu –  procentowe ograniczenia emisji tlenków azotu i siarki – mówi Manfred Wawrzynosek z Tameh Polska.

Prace nad budową i modernizacją instalacji rozpoczęły się dwa lata temu, a zakończą jesienią tego roku. Spaliny zebrane z pięciu kotłów będą przekazywane do reaktorów, gdzie nastąpi ich odsiarczanie w specjalnych filtrach.

Te spaliny już odsiarczone będę przekierowywane do specjalnego reaktora SCR, czyli katalizatora, w którym zajdzie reakcja odazotowania. Następnie wszystkie te spaliny będą kierowane do modernizowanego już istniejącego komina – tłumaczy Paweł Ormański z Tameh Polska.

Instalacja ma  kosztować 300 mln złotych. Miasto deklaruje pomoc.

Każda z tych inwestycji wiąże się z odpowiednią procedurą związaną czy to z uzgodnieniami środowiskowymi czy  procedurą.  My staramy się nie mnożyć problemów i rozwiązywać te kwestie formalne bez zbędnej zwłoki – zapewnia Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy UM Dąbrowy Górniczej.

Do Tameh Polska należy nie tylko elektrociepłownia w Dąbrowie Górniczej, ale też Krakowie oraz elektrownia w Blachowni.  Spółka zatrudnia prawie 800 pracowników.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close