Reprezentacja Meksyku wygrywa z obrońcami tytułu! Niemcy w trudnej sytuacji

Po wspaniałym meczu Reprezentacja Meksyku ogrywa jedną z najlepszych drużyn na świecie. Doskonała gra z kontry, opanowanie i konsekwencja to przepis na sukces piłkarzy z Ameryki Północnej. Niemcy muszą uznać wyższość rywali i dokładnie zaplanować swoje następne mecze by wyjść z grupy. Nasi zachodni sąsiedzi byli przed Mistrzostwami Świata 2018 w Rosji jednym z głównych faworytów do tytułu, sytuacja jednak zmieniła się diametralnie. Niemcy-Meksyk 0:1.

Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał równo o godzinie 17:00 i był jak czerwona płachta na meksykańskiego byka. Już w pierwszej minucie prostopadle podawał Vela, Lozano zszedł do środka i uderzył. Na jego drodze niestety stanął Boateng. Odpowiedź Niemców nastąpiła już dwie minuty później, Werner wspaniale odnalazł się w polu karnym, uderzył jednak obok bramki.

W 10 minucie formę Neuera silnym strzałem zza pola karnego sprawdził Herrery, niemiecki bramkarz jednak pewnie złapał piłkę. Pięć minut później o mały włos nie padł gol samobójczy, blisko meksykańskiej bramki dośrodkował Kimmich, a Salcedo wybił głową minimalnie obok swojej bramki.

Kilka groźnych akcji golem przełamali Meksykanie! Piłkarze w zielonych strojach  kapitalną kontrą zaskoczyli Niemców. Lozano po podaniu Hernandeza nie dał szans Neuerowi. 35 minuta 1:0 dla Meksyku.

Niemcy próbowali szybko odpowiedzieć. W roli głównej Kroos, pięknie uderzył z rzutu wolnego, jednak wprost w poprzeczkę.

Statystyki po pierwszej połowie:

Po kilku atakach reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów bliski podwyższenia prowadzenia Meksyku był Vela! Dostał jednak niedokładne podanie od Hernandeza i nie zdołał oddać strzału.

Niemcy w 60 minucie przeprowadzili ofensywną zmianę, za Khedirę wszedł Reus.

Ponownie przed dużą szansą stanęła Reprezentacja Meksyku. 70 minuta wybiegł na czystą pozycję, ale Hummels skutecznie uniemożliwił mu zdobycie bramki.

W 89 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Gomez, ale piłkę odbił Ochoa!