KrajRegionŚwiat

Rosjanie szpiegują nas przez FaceApp?! Jest jednoznaczna opinia!

Zespół CERT Polska, który działa w strukturach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej stwierdził, że FaceApp nie szpieguje swoich użytkowników.

 

 

Szok i niedowierzanie! Ludzie walczą ze szczurami o ubikację! Zobaczcie w TOP 5 Silesia Flesz!

Kontrowersyjna aplikacja, która od kilku dni podbija internet, była wielokrotnie krytykowana za rzekome wykradanie danych użytkownika. FaceApp to aplikacja, w której użytkownik wykonuje zdjęcie swojej twarzy, a ta – postarza twarz, żebyśmy mogli zobaczyć, jak będziemy wyglądać za kilkadziesiąt lat.

Badania przeprowadzone przez CERT Polska wykazały, że FaceApp jest obecnie standardowym produktem w segmencie aplikacji chmurowych i należy traktować go z taką samą ostrożnością, jak wszystkie pozostałe aplikacje, które przesyłają nasze dane do internetu. Autorzy raportu nie zaobserwowali także, aby aplikacja generowała nieuzasadniony ruch sieciowy lub wykorzystywała udzielone zgody, aby pozyskiwać nadmiarowe dane z naszego telefonu.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close