KrajRegion

Rozpoczęła się żałoba narodowa. Śląskie solidarne z Gdańskiem po śmierci prezydenta Adamowicza

Całe województwo śląskie okazuje solidarność w żałobie po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Żałoba narodowa po śmierci prezydenta rozpoczęła się w piątek o 17.00.

 

Za hejt w internecie do więzienia w prawdziwym świecie! Coraz więcej nienawiści i gróźb w sieci!


Ewa Madej przyjechała z Bytomia, by ostatnie słowa pożegnania wpisać do księgi kondolencyjnej w Katowicach. -Był symbolem prawego człowieka, który wie co to znaczy walczyć o demokrację, solidarność, wolną Polskę, niezawisłość sędziów – mówi Ewa Madej, mieszkanka Bytomia.

W dniu pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza miasta w całym kraju solidarnie łączą się z Gdańskiem. –W dniu pogrzebu od 11.00 do 15.00 zgodnie z wolą rodziny zmarłego na katowickim rynku wolontariusze będą zbierać datki na fundację WOŚP oraz na hospicjum, które wskazane zostało przez rodzinę – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice.

Flagi w wielu miastach opuszczone są do połowy masztu. W całym kraju mają się też odbyć manifestacje przeciw przemocy i nienawiści
Flagi w wielu miastach opuszczone są do połowy masztu. W całym kraju mają się też odbyć manifestacje przeciw przemocy i nienawiści

Niemal w każdym urzędzie miasta zostały wyłożone księgi kondolencyjne. Ale na tym nie koniec. –Jutro o godz. 12.00 zapraszamy przed Żyrafą tych mieszkańców, którzy chcą również w sposób symboliczny uczestniczyć w pogrzebie prezydenta Adamowicza i zapalić znicz, chwilę się zadumać – mówi Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów.

W Zespole Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie jutro wieczorem pamięć prezydenta uczczą uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Chorzowa. -Właściwie cały tydzień czcimy jego pamięć poprzez naszą postawę, uczniowie zrezygnowali z naszej muzyki, którą na co dzień uczniowie słuchali w radiowęźle. Mamy miejsce pamięci, gdzie mamy jego fotografie, gdzie ciągle pali się znicz – mówi Sylwia Tkocz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie.

Od dzisiaj do jutra do godziny 19, obowiązuje żałoba narodowa. Flagi w wielu miastach opuszczone są do połowy masztu. W całym kraju mają się też odbyć manifestacje przeciw przemocy i nienawiści.

(Monika Herman)

Całe województwo śląskie okazuje solidarność w żałobie po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza
Całe województwo śląskie okazuje solidarność w żałobie po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close