AlarmRegionSportWiadomość dnia

Ruch Chorzów ma nowego prezesa. To Janusz Paterman

Podczas dzisiejszego (01.08) posiedzenia Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów SA uzupełniono skład Zarządu Klubu. Nowym Prezesem Zarządu został dobrze znany przy Cichej Janusz Paterman, śląski biznesmen, który od 30 lat prowadzi kilka własnych firm, m.in. sieć kawiarni i restauracji „Chopin”, przedsiębiorstwo zajmujące się obrotem nieruchomościami czy zakład produkcji cukierniczej. W przeszłości był akcjonariuszem Ruchu, zasiadał w Radzie Nadzorczej Klubu. Był także Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA.

 

– To ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Rada Nadzorcza obdarowała mnie dużym kredytem zaufania. Mam świadomość, że stoję przed trudnym zadaniem, ale należę do osób, które nie boją się wyzwań. Moja rodzina od dwóch pokoleń kibicuje Ruchowi, więc miłość do Klubu z Cichej mam we krwi. Zawodowo związany byłem z „Niebieskimi” od 25 lat i nieraz podejmowałem współpracę z Klubem, gdy był w ciężkiej sytuacji. Wierzę, że wielką historię budują przede wszystkim ludzie, a dopiero na drugim miejscu są pieniądze. Poza tym piłka nożna to gra zespołowa i wszyscy musimy grać do jednej bramki, by odnieść sukces. Dziś jest czas, aby wspólnie zadbać o tradycję, która jest największą wartością tego Klubu. Ważne, by zebrać wokół Ruchu osoby, które go kochają i stworzą zgraną ekipę. Tylko wtedy będziemy w stanie razem powalczyć o piętnastą „gwiazdkę” – podkreślił Janusz Paterman, nowy Prezes Zarządu Ruchu Chorzów.

 

Zarząd Ruchu działa obecnie w trzyosobowym składzie:

Janusz Paterman – Prezes
Mirosław Mosór – Wiceprezes
Rafał Byrczek – Wiceprezes

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close