AlarmRegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: 7-letnia Oliwka została ratownikiem medycznym [WIDEO] To spełnienie jej marzeń

Nietypowy pacjent, bo i ratownik medyczny nietypowy. Dziś w tę rolę w Rudzie Śląskiej wcieliła się 7-letnia Oliwia Kuśmierska.

 

-Oliwka ogląda 112, Pogotowie, bo tam ratują ludzi i tak narodził się pomysł, że sama chce zostać ratownikiem. Przyczyniła się do tego też choroba Oliwki – mówi Ewelina Kuśmierska, mama Oliwki.

Nietypowy pacjent, bo i ratownik medyczny nietypowy. Dziś w tę rolę w Rudzie Śląskiej wcieliła się 7-letnia Oliwia Kuśmierska

Dwa lata temu lekarze zdiagnozowali u Oliwki guza jamy brzusznej – neuroblastomę 3. stopnia. Aktualnie dziewczynka poddawana jest specjalistycznemu leczeniu. Jej marzeniem było zostanie ratownikiem medycznym. Z okazji Mikołaja i urodzin, które dziewczynka obchodzi 24 grudnia – spełnić marzenie Oliwki postanowiła załoga Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

 

-Każda ta chwila radości to jest wielka rzecz. My pediatrii akurat w tym budynku szpitalnym nie mamy tym bardziej jest to dla nas przeżycie uczuciowe, bo ja mogę się pogodzić z chorobami osób dorosłych… choroby dzieci na mnie wpływają bardzo refleksyjnie i trochę smutno, ale fajnie że ta mała się cieszy dzisiaj, że ma taki swój dzień, o którym marzyła i to jest piękna rzecz, że mogliśmy choć trochę w tym pomóc – mówi Tomasz Underman, kierownik Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Nietypowy pacjent, bo i ratownik medyczny nietypowy. Dziś w tę rolę w Rudzie Śląskiej wcieliła się 7-letnia Oliwia Kuśmierska

Jazda karetką, zakładanie gipsu misiowi czy robienie zastrzyku – to tylko niektóre z zadań jakie czekały na Oliwkę. Choć na początku dziewczynka trochę się wstydziła, to swój dyżur na Izbie Przyjęć rudzkiego szpitala może uznać za udany. -Jestem w pełnym szoku, że właśnie taki zawód wybrała jako swoje marzenie. Pierwszy raz słyszę, żeby nawet zdrowe dziecko chciało zostać ratownikiem medycznym, ale widać, że jest bardzo ciekawa, odważna – jak już przychodzi moment, że bierze w swoje ręce wszystko i bandażuje, bawi się tym wszystkim więc widać, że to dobry materiał na ratownika w przyszłości – mówi Adam Długosz, ratownik medyczny.

Ale w najbliższej przyszłości Oliwkę czeka znacznie większe wyzwanie – walka z chorobą.(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Ruda Śląska: 7-letnia Oliwka została ratownikiem medycznym [WIDEO] To spełnienie jej marzeń”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close