AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Zmiany w programie 500 plus od stycznia 2018 roku. Jakie?

Od 1 stycznia 2018 roku wprowadzone zostaną zmiany w rozpatrywaniu spraw o świadczenia rodzinne i świadczenia z programu 500 plus.

 

Od 1 stycznia 2018 roku mają nastąpić zmiany w rozpatrywaniu spraw o świadczenia rodzinne i świadczenia z programu 500 plus. Chodzi tutaj o przepisy, które mają zapobiec pobieraniu przez tą samą osobę podobnych świadczeń w dwóch państwach europejskich jednocześnie.

„Zmiany polegają na przekazaniu zadania w zakresu realizacji świadczeń w sprawach, w których mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego z poziomu Marszałka Województwa na poziom Wojewody, co ma zapewnić lepszą organizację rozpatrywania wniosków i wpłynąć na ich terminowe rozpatrywanie” – podaje TVN24.

Sprawa dotyczy rodziców przebywających zagranicą, gdzie zastosowanie mają przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej mają przekazać wszystkie sprawy, które do tej pory rozpatrywały urzędy marszałkowskie – odpowiedniemu urzędowi wojewódzkiemu – donosi TVN24.

 

(źródło: TVN24)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close