RegionWiadomość dnia

Śląskie: Rodzice 760 tysięcy dzieci dostaną pieniądze na pierwsze dziecko. Kampania już rusza [WIDEO]

500 złotych na pierwsze dziecko zbliża się wielkimi krokami. Od 1 lipca objąć ma wszystkie dzieci. Od 17 czerwca rusza natomiast rządowa kampania informacyjna Programu Rodzina 500 plus. Według nowych zasad świadczenie będzie przysługiwało na każde dziecko. W województwie śląskim obejmie niespełna 760 tysięcy dzieci.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

Do rodzin trafią ponad 193 miliony złotych. -Jest to program uzupełniający, bo w pierwszych 100 dniach rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził to 500 plus. To było od drugiego dziecka. W tej chwili jest on poszerzony o tyle, że po pierwsze idzie na każde dziecko od 18 roku życia i nie ma kryterium dochodowego, więc właściwie do każdej rodziny gdzie są dzieci, te pieniądze dotrą – wyjaśnia Bożena Borys – Szopa, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

By jednak rzeczywiście dotarły konieczne jest złożenie wniosku. W ministerstwie zapewniają jednak, że procedury z tym związane zostały uproszczone i są dziecinnie proste.

 

– Najprostszy wniosek dwustronicowy drogą on-line można składać od 1 lipca, czyli tymi kanałami bankowymi, program Empatia, program ZUSowski, ePUAP. Tymi kanałami, które w tej chwili były obsługiwane. Od 1 sierpnia wnioski papierowe można składać w tych miejscach, gdzie program jest obsługiwany przez samorządy gminy. Mamy nadzieję, że większość wniosków będzie składanych drogą online (…) w przypadku złożenia wniosku w lipcu mamy nadzieję, że również wypłata świadczeń odbędzie się w lipcu jako że formuła będzie bardzo uproszczona. Nie będzie już wydawana decyzja administracyjna zamiast niej beneficjenci otrzymają informację, że świadczenie zostało przyznane – mówi Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Śląskie: Rodzice 760 tysięcy dzieci dostaną pieniądze na pierwsze dziecko. Kampania już rusza
Śląskie: Rodzice 760 tysięcy dzieci dostaną pieniądze na pierwsze dziecko. Kampania już rusza

 

– To jest myślę bardzo istotne wsparcie, bo to jest 500, 1000 bądź wielokrotność tej kwoty , która naprawdę w zdecydowanej większości jest przeznaczana nie tylko na te potrzeby pierwszego rzędu ale również na potrzeby edukacyjne, potrzeby wypoczynku, relaksu, wsparcia, rozwoju, zajęć pozalekcyjnych – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Dzisiejszy briefing prasowy rozpoczął cykl spotkań w, których celem będzie podsumowanie stanu przygotowań samorządów do realizacji programu „500+” w nowej odsłonie.

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close