Region

Ruda Śląska: Biegali po ulicy z maczetami. Kibole mieli zaatakować innego kibica

Uzbrojonych w maczety pseudokibiców zatrzymani policjanci z rudzkiej drogówki. Dwóch młodych mężczyzn w sobotnie popołudnie usiłowało zaatakować innego kibica w rudzkim Orzegowie. Ostatecznie doszło do zniszczenia zaparkowanego samochodu i kradzieży piły spalinowej. Mundurowi z Rudy Śląskiej wkroczyli do akcji zaraz po tym jak dowiedzieli się, że po jednej z ulic Orzegowa biegają pseudokibice z maczetami.

 

Pod ostrzałem! Strzelają do dzików, chcą „odstrzelić” władze JSW! TOP 5 Silesia Flesz

Mundurowi z Rudy Śląskiej wkroczyli do akcji zaraz po tym, jak uzyskali informację o tym, że po jednej z ulic Orzegowa biegają pseudokibice z maczetami, którzy zniszczyli zaparkowanego forda i ukradli z podwórka piłę spalinową. Dyżurny rudzkiej komendy wysłał w ten rejon kilka policyjnych patroli. Sprawcy mieli poruszać się mazdą, którą mundurowi z drogówki zauważyli zaparkowaną w rejonie Kochłowic. Policjanci zablokowali możliwość ucieczki kierowcy i zatrzymali znajdujących się w samochodzie dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat. W pojeździe znaleziono dwie maczety, kominiarkę i skradzioną piłę. Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali również 20-latka, będącego na miejscu. Śledczy sprawdzą teraz, czy ma on związek ze sprawą. Jeszcze dziś o losie zatrzymanych zadecyduje prokurator.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close