KrajRegion

Ruda Śląska: Grafficiarze zniszczyli budynki w Bykowinie i Kochłowicach

RUDA ŚLĄSKA: Policjanci z rudzkiej „trójki” zatrzymali dwóch graficiarzy. Pierwszy zniszczył elewację bloku przy ulicy Franciszka Wilka, a drugi przy 11 Listopada. Zatrzymanie jednego z „artystów” możliwe było dzięki skutecznej postawie mieszkańców Bykowiny.

 

Policjanci z Komisariatu III w miejscowości Ruda Śląska zostali powiadomieni przez świadka o kilku mężczyznach, którzy malują farbą po elewacji budynku. Chwilę później w trakcie pościgu w ręce stróżów prawa wpadł jeden z pseudoartystów. 26-letni rudzianin będzie odpowiadał za zniszczenia mienia, a grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Kolejnego graficiarza mundurowi z kochłowickiego komisariatu zatrzymali po kilku godzinach na 11 Listopada gdy oszpecał budynek i betonowy płot. Tym razem był to 30-latek z Zabrza, który chciał pozostawić swój ślad w naszym mieście. On również odpowie za zniszczenie mienia. Właściciele pomalowanych budynków z pewnością będą dochodzić od grafficiarzy odszkodowań za zniszczenia.

Zgłoszenie świadka, który nie zaakceptował niszczenia elewacji budynku, wpisuje się w ramy kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Chcąc mieszkać w bezpiecznym otoczeniu, musimy zdać sobie sprawę z faktu, że skuteczność działań policji w dużej mierze zależy od reakcji świadków na zaistniałe przestępstwa czy akty wandalizmu. Widząc coś niepokojącego nie bójmy się sięgnąć po telefon i wykręcić numer 997.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ruda Śląska: 830 tys. zł dotacji. Zabytki doczekają się prac konserwatorskich!

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close