KrajRegion

Ruda Śląska: Kolejne trojaczki przyszły na świat w rudzkim szpitalu!

Ruda Śląska: Leon, Franek i Zosia, to pierwsze w tym roku trojaczki, które przyszły na świat w Szpitalu Miejskim w Goduli! Cała trójka po porodzie jest w dobrej kondycji i przebywa na Oddziale Neonatologicznych.

 

Dla Pani Anny i Pana Pawła z Tychów to pierwsze dzieci

Największym z rodzeństwa jest Franek, ważył po porodzie 1600 gramów, Leon 1580, a ich siostra Zosia 1280 gramów. Prawdopodobnie już za miesiąc cała rodzina w komplecie wróci do domu.

Śmierć prezydenta Gdańska i fala hejtu w internecie! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

W ubiegłym roku w rudzkiej placówce odebrano 97 porodów bliźniąt i trzy porody trojaczków

W sumie z ponad 220 porodów wcześniaków 104 dzieci urodziło się z masą ciała poniżej 1500 gramów. Do tej pory najmniejszy pacjent Oddziału Neonatologicznego w Goduli ważył 410 gramów w dniu porodu, a w drugiej dobie życia 370 gramów.

Oddział Neonatologii oraz Ginekologiczno–Położniczy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej posiadają najwyższy III stopień referencyjności. Z uwagi na to do Rudy Śląskiej trafiają najtrudniejsze przypadki, pacjentki z całego Śląska, ciąże zagrożone i powikłane.

Ruda Śląska (fot. rudaslaska.com.pl)
Ruda Śląska (fot. rudaslaska.com.pl)

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close