KrajRegion

Ruda Śląska: Miasto kupi 40 laptopów najbardziej potrzebującym uczniom

Ruda Śląsk: Miasto zakupi 40 laptopów do nauki w domu, które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów.

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Ruda Śląska: Projekt „Zdalna szkoła”

Władze miasta pozyskały na ten cel 100 tys. zł z projektu „Zdalna szkoła” realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. To maksymalna kwota, jaka mogła być przyznana miastu. Rudzcy samorządowcy starają się o kolejne środki na zakup sprzętu dla uczniów. Będą wnioskować o 35 tys. euro na ten cel z Inicjatywy Środkowoeuropejskiej.

Samorządy w całym kraju od 1 kwietnia mogły wnioskować do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o środki potrzebne na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów. Rudzki samorząd taki wniosek złożył w ubiegłym tygodniu.

Nie czekając na rozstrzygnięcie konkursu uruchomiliśmy już procedurę zakupową. Do przyszłego tygodnia czekamy na oferty. Następnie wyłonimy dostawcę i zakupimy od niego potrzebny sprzęt. Chcielibyśmy, żeby jeszcze w kwietniu trafił on do szkół, które następnie użyczą go uczniom – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

 

Sprzęt trafi do 25 rudzkich szkół podstawowych

Zdajemy sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb, bo tak naprawdę realne zapotrzebowanie to około 1 000 laptopów. Dlatego wykorzystujemy wszelkie możliwości, by zdobyć pieniądze na kolejne komputery. Będziemy składać wniosek do Inicjatywy Środkowoeuropejskiej, skąd chcemy pozyskać blisko 35 tys. euro na zakup kolejnych 63 laptopów – zapowiada prezydent.

Jak wskazują samorządowcy z Rudy Śląskiej o środki te będzie bardzo ciężko, gdyż wnioskować mogą o nie praktycznie wszystkie kraje Europy Środkowej i Europy Południowo-Wschodniej dotknięte epidemią koronawirusa.

Łatwo nie będzie, ale wychodzę z założenia, że gdy jest choćby cień szansy na zdobycie pieniędzy dla miasta, to trzeba z tego korzystać – deklaruje Grażyna Dziedzic.

źr.: rudaslaska.com.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cmentarze zamknięte przez koronawirus, a za wstęp mandat? Tylko w teorii [WIDEO]

Gliwice: Wędkarz do patrolu: „Mam już serdecznie dość siedzenia w domu!” [ZDJĘCIA]

To nie żart! 500 złotych mandatu za ujeżdżanie konia!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close