KrajRegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: Muzeum PRL otwiera kolejny sezon!

Kapsuła czasu, zabytkowe samochody, galeria pomników i  socrealistycznych obrazów oraz wiele innych niezwykłych pamiątek z dawnych lat czeka na odwiedzających Muzeum PRL-u. Obiekt po raz już ósmy zainaugurował swoją działalność. – W tym sezonie, tradycyjnie już zapraszamy do odwiedzania nowych wystaw. Jest nowa kapsuła czasu, wiele nowych modeli samochodów i pomników. Poza tym będziemy organizować różne imprezy, jak na przykład piątą już edycję Zlotu Pojazdów Minionej Epoki, który odbędzie się 2 września oraz „Pożegnanie lata” – zapowiada Monika Żywot, prezes Fundacji Minionej Epoki. Zwiedzający mogą odwiedzać muzeum przy ul. Zajęczej 42 do końca września.

W tym roku muzeum PRL-u nie weźmie udziału w „Nocy Muzeów”, ale wszystkich miłośników minionej epoki zaprasza na swoje siódme urodziny, które odbędą się czwartego czerwca. -Będzie to wydarzenie, podczas którego nie zabraknie wrażeń i na którym będzie można poczuć ten niezapomniany klimat dawnych lat – podkreśla Monika Żywot. Od 29 kwietnia do 3 maja muzeum można odwiedzać w godzinach 10:00 – 18:00.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close