KrajRegion

Ruda Śląska: Postępują prace przy modernizacji hali MOSiR w Halembie

Ruda Śląska: Postępują prace przy modernizacji hali widowiskowo – sportowej przy ul. Kłodnickiej w Halembie. Jest już konstrukcja szybu windy i podjazd dla niepełnosprawnych! Poznaj szczegóły budowy.

 

Ruda Śląska: Obecnie trwa termomodernizacja budynku (uzależniona od warunków pogodowych). Ponadto planuje się wymienienie stolarki okiennej i drzwiowej. Docieplony zostanie również dach. Do wakacji zmieni się wygląd zewnętrzny hali.\

 

Zobacz najnowszy odcinek „TOP 5 Silesia Flesz”: Prezydent Sosnowca szuka DZBANA, a policja z Gliwic płacze pod fotoradarem!

 

– Będziemy chcieli też sukcesywnie modernizować wnętrze i obejście obiektu, aby jeszcze przez wiele lat służył naszym mieszkańcom do celów sportowych i kulturalnych – napisała na swojej stronie prezydent Grażyna Dziedzic.

Jak zapowiadają przedstawiciele miasta, kolorystycznie i architektonicznie zmodernizowana hala będzie nawiązywać do zlokalizowanego w sąsiedztwie parku wodnego.

Wybudowany w latach 80. budynek hali im. Rudzkich Olimpijczyków liczy 3825 m². W części widowiskowej jest jednokondygnacyjny z charakterystyczną amfiteatralną widownią na 570 miejsc siedzących. Tam też znajduje się boisko o wymiarach 22 m x 42 m. Jak również scena 14 m x 3,6 m z możliwością powiększenia głębokości. W budynku znajdują się pomieszczenia kawiarni, sali dyskotekowej, sali klubowej oraz fitness klubu.

W hali MOSiR przy ul. Kłodnickiej od lat organizuje się cykliczne wydarzenia jak Olimpiada Radości czy Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. W ostatnim czasie dwukrotnie odbyły się też w tym miejscu turnieje taneczne rangi ogólnopolskiej. Jak również warsztaty sportowe pod okiem dwóch olimpijek: Otylii Jędrzejczak – Otylia Swim Tour oraz Moniki Pyrek – Alternatywne Lekcje WF.

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close