RegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: ZSP nr 5 zostaje! Jest decyzja władz miasta w sprawie likwidacji

Ruda Śląska: Nie będzie ani likwidacji, ani przenosin ZSP nr 5 im. Jadwigi Markowej w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu. Władze miasta po rozmowach z nauczycielami i rodzicami podjęły decyzję w tej sprawie.

 

 

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

W środę (6 lutego) prezydent Grażyna Dziedzic opublikowała w mediach społecznościowych informację o decyzji w sprawie likwidacji czy też przeniesienia ZSP nr 5.

Siedziba Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Nowym Bytomiu pozostanie w dotychczasowym miejscu. Nie będziemy przenosić tej placówki do budynku Zespołu Szkół nr 5 w Wirku – poinformowała prezydent Grażyna Dziedzic.

 

Ruda Śląska: Jest porozumienie w sprawie ZSP nr 5

Wyjaśniła także, że decyzja ta została podjęta po spotkaniu z nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Nowym Bytomiu. Do spotkania doszło 5 lutego.

„Jesteśmy tutaj w domu”. Uczniowie szkoły w Rudzie Śląskiej nie chcą przeprowadzki! [WIDEO]

(…) rozważyliśmy wszystkie „za” i „przeciw”. Jest wiele argumentów, które przemawiają za tym, by wdrożyć zaproponowane przez nas zmiany – przede wszystkim to, że dzięki temu rozwiązaniu uczniowie kształciliby się w bardziej komfortowych warunkach. Rozumiemy jednak emocje, które wśród społeczności szkoły wywołała ta propozycja, bo szkoła to coś więcej niż tylko budynekto także poczucie bezpieczeństwa i drugi dom – dodała prezydent.

Przypomnijmy, że informacja o możliwej likwidacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych NR 5 im. J. Markowej w Nowym Bytomiu pojawiła się w czwartek, 31 stycznia, w mediach społecznościowych i wywołała liczne kontrowersje. W sprawę błyskawicznie zaangażowali się rudzcy radni, jak podkreślają rodzice i nauczyciele, na czele z radną Aleksandrą Skowronek.

Jednakże stan elewacji budynku nie jest najlepszy. Pozostaje zatem pytanie, czy szkoła doczeka się remontu?

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ruda Śląska: 10 najlepszych pomysłów jak spędzić ferie w mieście!

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close