KrajRegion

Rudzka drogówka zatrzymała 13 pijanych kierowców w zeszłym tygodniu!

Ruda Śląska: Nietrzeźwi kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Rudzcy policjanci zachęcają kolejnych użytkowników dróg do propagowania hasła „Prowadzę – jestem trzeźwy”.

 

Ruda Śląska walczy z pijanymi kierowcami! Akcja „Prowadzę – jestem trzeźwy” ma na celu uzmysłowić kierowcom, pasażerom, pieszym i rowerzystom, jak wielkim zagrożeniem w ruchu są nietrzeźwi kierowcy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

Pijanych kierowców przybywa

Statystyki policji pokazują, że na rudzkich ulicach przybywa kierowców zasiadających do samochodu „po kielichu”. Jazda pod wpływem alkoholu jest jednym z głównych czynników powodujących najpoważniejsze zdarzenia drogowe, w tym nawet zdarzenia śmiertelne. Wielokrotnie na łamach naszego portalu informowaliśmy mieszkańców o zdecydowanej postawie rudzkich policjantów przeciwko jeździe pod wpływem alkoholu. Policjanci drogówki prowadzą szereg akcji profilaktycznym promujących prawidłowe zachowania na drodze. Prowadzą również działania mające na celu niedopuszczenie do ruchu kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Dysponujemy również urządzeniem do badania kierowców pod kątem zawartości narkotyków w organizmie. Sprzęt ten jest wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów rudzkiej drogówki.

 

Ruda Śląska: 13 nietrzeźwych kierowców zatrzymano w minionym tygodniu

Tylko w minionym tygodniu policjanci prowadzący działania pod kątem ujawniania nietrzeźwych kierujących zatrzymali 13 kierujących, którzy kierowali samochodami pod wpływem alkoholu. Jeden z nich odpowie za aż trzy popełnione przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości. Jego przypadek opisaliśmy w artykule „Pijany i bez uprawnień zatrzymany 3 razy w ciągu jednej doby przez rudzką drogówkę”. W miniony czwartek, pomimo wniosku śledczych o jego tymczasowe aresztowanie, prokurator został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Wśród tej trzynastki pijanych kierowców była również 18-letnia rudzianka, która wjechała passatem w barierki ochronne, mając ponad promil alkoholu w swoim organizmie.

Wszyscy, którzy kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają karze pozbawienia wolności, sąd orzeknie wobec nich środek karny jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo będą musieli uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do osób, które mogą być świadkami próby jazdy po spożyciu alkoholu. Znajdź swój sposób, by powstrzymać pijanego kierowcę! Powstrzymując pijanego kierowcę, możesz uratować nie tylko jego samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Co więcej – chronisz go przed surowymi sankcjami.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Świętochłowice: Powstanie nowa szkoła podstawowa w ramach ZSO nr 2

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close