RegionWiadomość dnia

Rusiec: Zderzenie autokarów z dziećmi. Są ranni [WIDEO]

Przejezdna jest już droga krajowa nr 74 w miejscowości Rusiec (Łódzkie). W piątek po południu w tym miejscu zderzyły się dwa autokary, którymi podróżowały dzieci. Obrażenia odniosły 23 osoby, w tym kilkunastu uczniów.

 

Wypadek autokarów z dziećmi miał miejsce po godz. 16 w piątek, 25 maja, przed przejazdem kolejowym w Ruścu w pow. bełchatowskim. Jak wynika z ustaleń policji, jeden z autokarów, którym wracała wycieczka szkolna, najechał w tył drugiego, również przewożącego dzieci. Pierwszy z autobusów uderzył jeszcze w samochód osobowy, który zatrzymał się przed zamkniętym szlabanem.

W sumie autokarami podróżowało ponad 90 dzieci i opiekunów. Poszkodowane zostały 23 osoby. Najcięższe obrażenia odniósł 56-letni kierowca oraz dwie dziewczynki w wieku 8 i 9 lat, które zostały przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi i Częstochowie. Kilkunastu uczniów trafiło na obserwację, pozostałym udzielono pomocy medycznej na miejscu. – To były głównie obtarcia i zwichnięcia – mówił oficer prasowy straży pożarnej w woj. łódzkim st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Jak informuje policja, kierujący, który najprawdopodobniej spowodował wypadek był trzeźwy. Trasa DK 74 między Bełchatowem i Wieluniem (Łódzkie) była zablokowana przez kilka godzin. Ruch udało się udrożnić przed godz. 22.00
(źr:TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close