PatronatyRegionSportWiadomość dnia

Rusza akcja BEZPIECZNA ZIMA. Beskidzka Grupa GOPR i Szpital św.Łukasza nauczą bezpiecznych zachowań na stoku

Już 9 grudnia rusza wyjątkowa akcja, przeznaczona nie tylko dla narciarzy. BEZPIECZNA ZIMA – to tytuł akcji społecznej organizowanej w grudniu przez Zespół Szpitala św. Łukasza oraz Grupę Beskidzką GOPR.

 

Okres zimowy to sezon aktywnego wypoczynku w górach. Oddajemy się przyjemnościom związanym ze spędzaniem czasu na stokach narciarskich. Często jednak jesteśmy świadkami, bądź sami spotykamy się z sytuacjami kiedy potrzebna jest fachowa pomoc.

Jak przygotować się do tych trudnych do przewidzenia zdarzeń? Jak zareagować kiedy nasze, bądź czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone? Na te pytania odpowiadają doświadczeni Ratownicy GOPR, Ratownicy Medyczni oraz Lekarze z Zespołu Ortopedii Szpitala Świętego Łukasza.

 

Akcja Społeczna BEZPIECZNA ZIMA to kontynuacja programu edukacyjnego Szpitala Świętego Łukasza. Celem programu jest rozpowszechnianie wiedzy i świadomości pozwalającej na zachowanie szeroko rozumianego Zdrowia.

 

Tegoroczne wydarzenie skupia się wokół tematyki sportów zimowych. Wieloletnia współpraca z GOPR oraz szerokie doświadczenie zespołu lekarskiego oddziału ortopedii w zakresie leczenia urazów sportowych stało się podstawą do stworzenia koncepcji programowej wykładów. W trakcie spotkania, oprócz pokazów sprzętu GOPR, zaprezentowane zostaną filmy z akcji ratowniczych oraz wyjaśnione będą podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w górach.

Lekarze ortopedzi opowiedzą o zasadach diagnostyczno-terapeutycznych w leczeniu urazów narciarskich oraz o wskazówkach odnośnie powrotu do sportu po wyleczonym urazie. Ponadto fizjoterapeuci przeprowadzą instruktaż ćwiczeń, które każdy narciarz powinien przeprowadzić przed rozpoczęciem zjazdu narciarskiego.

Dodatkowo 9 grudnia zorganizowany będzie dzień otwarty w Szpitalu św. Łukasza, gdzie partnerzy akcji BEZPIECZNA ZIMA przygotowali szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Planowane są gry i zabawy dla dzieci i rodziców organizowane przez bielskie szkółki narciarskie, pokazy sprzętu narciarskiego oraz odzieży sportowej.

 

BEZPIECZNA ZIMA – pomóż sobie i innym! Zarejestruj się na bezpłatną Akcję Społeczną w Szpitalu św. Łukasza

SOBOTA 09 GRUDNIA 2017 w godzinach 11,00-16,00

Rejestracja: www.lukasza.pl/zima

(źr:materiały prasowe)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close