RegionWiadomość dnia

Mieszkania dla młodych w Bytomiu. Do wyboru lokale w Śródmieściu, Łagiewnikach i na Stroszku

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Mieszkania znajdują się w Śródmieściu, Łagiewnikach oraz na Stroszku. Metraż siedmiu z nich waha się od około 43 m² do 66 m². Są to mieszkania jedno i dwupokojowe, posiadające wc lub łazienkę z wc. Wśród wyznaczonych lokali znajdują się też dwa lokale o powierzchni użytkowej 99,79 m² oraz 119 m². Są to mieszkania trzy i czteropokojowe, posiadające łazienkę z wc.

„Mieszkania dla młodych” oparte są na systemie punktowym i mogą do niego przystąpić osoby, które już mieszkają bądź w przyszłości chciałyby zamieszkać w Bytomiu. Podczas rozpatrywania wniosku będzie premiowany m. in. wiek do 35 lub do 45 lat, wyższe wykształcenie, sytuacja rodzinna (rodziny z dziećmi) oraz szczególna sytuacja zdrowotna i warunki mieszkaniowe, w jakich obecnie znajdują się osoby zamierzające ubiegać się o taki lokal.

Co istotne, nie można mieć prawa własności do lokalu mieszkalnego czy budynku lub być w trakcie budowy domu albo lokalu mieszkalnego. Trzeba też spełniać określone kryteria dochodowe. Osoby zainteresowane wynajęciem lokalu z zasobu mieszkaniowego gminy Bytom, mogą zaczerpnąć informacje o trybie i warunkach wynajęcia lokalu na stronach Bytomskich Mieszkań: www.bm.bytom.pl

Składanie wniosków
Wnioski będą przyjmowane do 22 grudnia do 15.00, w sekretariacie siedziby Bytomskich Mieszkań przy ul. Zielnej 25 B. Zakres prac remontowych koniecznych do wykonania w poszczególnych lokalach będzie udostępniony zainteresowanym podczas oględzin lub w siedzibie Bytomskich Mieszkań w pok. 17 (nr tel. 32 420 17 16 lub 32 420 17 10).

Warto dodać, że łącznie w pięciu dotychczasowych edycjach programu „Mieszkania dla młodych” przekazano 65 mieszkań.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close