AlarmKategoriaKrajRegionWiadomość dnia

„Nie widział jej, oślepił go inny pojazd”.62-latek potrącił na pasach kobietę. Odjechał, nie udzielając jej pomocy

62-letni kierowca Opla potrącił kobietę, a następnie nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Twierdził, że nie widział pieszej, bo oślepił go inny samochód.

 

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Polesie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 5 grudnia 2017 roku około godziny 21:00 na ul. Ogrodowej przy ul. Gdańskiej w Łodzi. Z ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia przez funkcjonariuszy łódzkiej drogówki wynika, że 62 letni kierujący Oplem Vectra jechał ul. Ogrodową z kierunku Karskiego w kierunku ul. Zachodniej. Dojeżdżając do wyznaczonego przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił 62 letnią pieszą, a następnie nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

Piesza w wyniku wypadku doznała urazów wielonarządowych. Po podjętej akcji reanimacyjnej w stanie bardzo ciężkim została przewieziona do szpitala. Kierujący powrócił na miejsce zdarzenia. Twierdził, że nie widział pieszej ponieważ oślepił go inny pojazd . Był trzeźwy. 62-latkowi zatrzymano prawo jazdy za rażący czyn w ruchu drogowym.

 

(KMP Łódź)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close