RegionWiadomość dniaZdrowie

Ruszają masowe szczepienia na grypę w woj.śląskim!

Masowe szczepienia na grypę w województwie śląskim. I to już od dzisiaj. Tak jest między innymi w Tychach, gdzie ruszył program profilaktycznych szczepień. W tym sezonie zainteresowanie jest ogromne. Głównie ze względu na epidemię koronawirusa.

 

 

Śląskie kopalnie do likwidacji! To już postanowione! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Niezłe, to jest niezłe, ale to indywidualna sprawa. Musi ktoś być pewny, że nie ma czegoś, co może go dodatkowo „dobić”, ale jeśli nie, to nie ma sprawy – mówi Piotr, mieszkaniec Tychów.

Ale chętnych na takie szczepienia, które są finansowane przez miasto, z roku na rok przybywa. Jeszcze w 2016 roku w Tychach skorzystało z nich 485 osób. Rok temu – prawie 1,5 tys. Nie było jednak wiadomo, czy miastom, podobnie jak osobom prywatnym, uda się kupić szczepionki. Tychy na ten cel wydały ponad 110 tys. zł.

Podobnie jest w Sosnowcu, choć tu z darmowych szczepień mogą skorzystać seniorzy od 60. roku życia już od jutra w czterech placówkach
Podobnie jest w Sosnowcu, choć tu z darmowych szczepień mogą skorzystać seniorzy od 60. roku życia już od jutra w czterech placówkach

– Są od dzisiaj – ponad 2,5 tysiąca szczepionek dla mieszkańców miasta Tychy, którzy mają powyżej 65. roku życia. Jedna placówka zgłosiła się – centrum medyczne „Hipokrates” do realizacji tego programu w Tychach. I właściwie od dzisiaj wszyscy, którzy zgłoszą się do tej przychodni będą mieli możliwość korzystania z tych szczepieńmówi Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów.

Podobnie jest w Sosnowcu, choć tu z darmowych szczepień mogą skorzystać seniorzy od 60. roku życia już od jutra w czterech placówkach. Zaszczepić będzie mogło się 4 tys. osób.

– Senior dzwoni, zapisuje się, dostaje informację, kiedy ma przyjść najpierw na takie spotkanie z lekarzem, bądź też wywiad telefoniczny. Na tej podstawie potem będą odbywały się szczepienia. Który to będzie dzień nie jestem w stanie powiedzieć, to zależy od liczby zgłoszeń w poszczególnych placówkach, bo są takie, które mają tych szczepionek więcej, a są takie, które mają mniejmówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

Oprócz szczepień dla seniorów Sosnowiec przygotował też takie dla pracowników oświaty czy miejskich jednostek, jak np. MOSiR, czy MOPS. Z takich szczepień skorzysta 1,8 tys. osób.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wracają maseczki! Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!

Będzie rekonstrukcja rządu! Jest dużo zmian i nowe twarze

Szpitale w woj.śląskim już nie jednoimienne. 450 łóżek zostaje specjalnie na COVID

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close