Region

Ruszył spis powszechny. Jakie są kary za niewypełnienie?

Nawet 5 tysięcy złotych kary grozi osobom, które nie wezmą udziału w spisie powszechnym – i to nie Prima Aprilis. Dzisiaj, 1 kwietnia, rozpoczął się spis powszechny, który można wypełnić przez internet.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków, którzy przebywają w Polsce na stałe lub czasowo. W kwestionariuszu oprócz podstawowych informacji, czyli imienia i nazwiska, PESEL-u czy miejsca zamieszkania będziemy odpowiadać także na pytania dotyczące naszej rodziny/współlokatorów, jak długo mieszkamy pod wskazanym adresem, czy posiadamy mieszkanie własnościowe, czy też je wynajmujemy. Rząd zapyta nas także o to, czy korzystamy z odnawialnych źródeł energii oraz jakiego wyznania jesteśmy (przy niektórych pytaniach można zaznaczyć opcję „nie chcę odpowiadać na to pytanie).

Za niewypełnienie naszego kwestionariusza możemy zostać ukarani grzywną w wysokości nawet 5 tys. zł. To nie wszystko – jeśli podamy nieprawdziwe informacje, grozi nam nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

KORONAWIRUS: Sytuacja na Śląsku jest krytyczna! Pomóc ma wojsko

Komisja Europejska zgodziła się na miliard złotych pomocy dla Polskiej Grupy Górniczej

Abp Wiktor Skworc zaapelował do księży: postną jałmużnę oddajcie na szpital w Mikołowie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close