RegionWiadomość dnia

Ruszyło wielkie zbijanie sopli i usuwanie ciężkiego śniegu z dachów

Kiedy w ciągu kilku dni spada kilkadziesiąt centymetrów śniegu, to musi się tak skończyć. Spadające sople lodu i czapy śniegu na dachu stanowią niebezpieczeństwo nie tylko dla przechodniów, ale również dla zaparkowanych przy budynkach samochodów. Firmy zajmujące się odśnieżaniem i zbijaniem sopli mają pełne ręce roboty.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Dzisiaj około 20 budynków zostało odśnieżonych, odsoplonych , także działamy pełną parą –mówi Adam Lipski, AL-SPRZĘT

W Katowicach największy problem ma Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który administruje ponad tysiącem budynków. Mieszkańcy co chwilę zgłaszają, że konieczna jest interwencja na dachu.

-Jednym z wymogów współpracy z firmami jest to, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców budynków. Czyli odgradzanie taśmami ostrzegawczymi czy usuwanie sopli z tak zwanych zwyżek czyli z podnośników, aby prawidłowo usuwać ten śnieg z dachówmówi Justyna Kałwa z-c dyrektora ds. eksploatacyjnych.

- Dzisiaj około 20 budynków zostało odśnieżonych, odsoplonych , także działamy pełną parą -mówi Adam Lipski, AL-SPRZĘT
– Dzisiaj około 20 budynków zostało odśnieżonych, odsoplonych , także działamy pełną parą -mówi Adam Lipski, AL-SPRZĘT

Często o pomoc proszeni są strażacy, mimo że zgodnie z ustawą prawo budowlane obowiązek odśnieżania dachów należy do zarządcy, właściciela bądź , administratora budynku

-Problem jest w śniegu który leży na dachach pomimo odwilży od paru dnia nadal ten śnieg na tych dachach się znajduje i przypominamy o tym i proszę o tym pamiętać ze zalegający śnieg zwłaszcza mokry jest kilkakrotnie cięższy od takiego suchego puchu i może stanowić bardzo duże zagrożenie dla samej konstrukcji dachumówi mł. bryg. Aneta Gołębiowska rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Wprawdzie temperatura wzrasta i śniegu jest coraz mniej, ale wcale to nie znaczy, że niebezpieczeństwo znika. W takich warunkach czapy śniegu przemieszczają się na krawędzie dachu, a sople łatwiej mogą się od niego oderwać.

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobaczcie piekło oddziału covidowego w Katowicach! Może korona-sceptycy wreszcie uwierzą? [WIDEO]

Katowice: Pojawiły się ogłoszenia sprzedaży szczepionki na COVID-19. Można też było kupić wynik testu

Kosmiczny eksperyment! Studentów zamknęli w hangarze. Udają, że są w kosmicznej izolacji [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close