KrajRegion

Ruszyły wypłaty dla nauczycieli ze społecznego funduszu strajkowego. 500 złotych dla każdego nauczyciela

W związku z tym, że napłynęło ponad 30 tys. wniosków z prośbą o pomoc materialną w dla strajkujących w kwietniu nauczycieli, Społeczny Komitet “Wspieram Nauczycieli” zdecydował, że kwota wypłacana strajkującym wyniesie 500 zł brutto.

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Pierwsze wypłaty ze społecznego funduszu strajkowego dla nauczycieli i nauczycielek oraz innych pracowników oświaty, którzy mają dochody poniżej 1000 zł brutto na osobę w rodzinie rozpoczęły się 8 lipca 2019 r.

Wnioskujący/wnioskująca otrzyma zapomogę, jeśli:

– dochód na osobę mieści się w tej kwocie,

– wniosek spełnił kryteria formalne i zostały podane wszystkie wymagane informacje jak np. dochód,

– wniosek został podpisany, a osoba wyraziła zgodę na przetwarzanie danych.

Społeczny Komitet zdecydował, że kolejno pieniądze dostaną osoby z dochodem do 1500 zł, 2000 zł itd. dopóki starczy pieniędzy. Na koncie “Wspieram nauczycieli” jest 8 605 911 zł (stan na 1 lipca 2019).

Zgodnie z regulaminem, pomoc otrzymają nauczyciele i nauczycielki, a także inne osoby zatrudnione w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych, które:

  • brały udział w kwietniowym strajku przez minimum 9 dni;
  • w dniu przystąpienia do strajku nie były członkami związku zawodowego;
  • są w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Komitet przyjął, że będzie wypłacać zapomogi zaczynając od tych, którzy mają najmniejsze dochody.

Wnioski, które nie spełniły kryteriów formalnych zostały odrzucone. Najczęstsze przyczyny odrzucenia wniosku ze względów formalnych to: brak podanej informacji o dochodzie, brak podpisu pod udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, brak informacji o liczbie dni strajku lub czas trwania strajku krótszy niż 9 dni; brak potwierdzenia, że w dniu przystąpienia do strajku nie było się członkiem związku, przesłanie wniosku do Warszawy z pominięciem oddziału ZNP.

 

źr. ZNP

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close