AlarmRegionWiadomość dniaZdrowie

Rybnik: Chłopczyk z płonącego samochodu wciąż wraca do zdrowia. Dzielny Mikołaj walczy każdego dnia! [WIDEO]

-Co misiu jak się czujesz? Dobrze – mówi 3-letni Mikołaj. Dziś już czuje się dobrze, ale pół roku temu chłopczyk trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach z koszmarnymi poparzeniami.

 

 

Trojaczki z Rudy Śląskiej i parkowanie „na janusza”! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ


-Jesteśmy szczęśliwi, że Mikołaj jest z nami – dzięki lekarzom i ich staraniom, jesteśmy bardzo im wdzięczni – mówi Michał Steuer, tata Mikołaja. W połowie sierpnia w Rybniku doszło do zapalenia się samochodu osobowego, w którego wnętrzu znajdowało się 3-letnie dziecko. Chłopiec doznał poważnych obrażeń.

-Proszę sobie przypomnieć, ze dziecko było przypięte do płonącego siedzenia przez 3 minuty – to jest tak, jakbyśmy położyli je na patelni. Oparzenia były bardzo rozległe – mówi Tomasz Koszutski, kierownik oddziału chirurgii urologii GCZD w Katowicach.

Chłopiec walczył o życie na oddziale intensywnej terapii. -W tych pierwszych dobach kilkakrotnie na dobę on wymagał nadzorowania jaki jest jego stan. I jak wychodził z jednego zakrętu lubił wchodzić na następny – mówi Ludwik Stołtny, oddział anestezjologii i intensywnej terapii GCZD w Katowicach.

W połowie sierpnia w Rybniku doszło do zapalenia się samochodu osobowego, w którego wnętrzu znajdowało się 3-letnie dziecko. Chłopiec doznał poważnych obrażeń
W połowie sierpnia w Rybniku doszło do zapalenia się samochodu osobowego, w którego wnętrzu znajdowało się 3-letnie dziecko. Chłopiec doznał poważnych obrażeń

Do domu wyszedł przed świętami. Ślady po poparzeniach można przykryć ubraniem. Wspomnień nie zatrze nikt. Chłopiec wymaga dalszej rehabilitacji.

-Apetyt ma bardzo duży, po śniadaniu je tabletki, potem zastrzyk, bawimy się, wymiana stomii, smarowanie całego ciała, rehabilitacja, potem przyjeżdżamy, znowu smarujemy i tak cały dzień – mówi Izabela Steuer, mama Mikołaja.

Chlopiec przeżył dziewięć operacji. Cztery miesiące spędził w szpitalu. Dziś każdy dzień jest dla niego małym zwycięstwem.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close