RegionWiadomość dnia

Rybnik: Im zimno nie straszne. Morsy otwierają „morsowy” karnawał 2018 ;-) [WIDEO]

Rybnickie morsy mieliście już okazję w Telewizji TVS poznać. Początek roku to dla nich okazja, aby rozpocząć na dobre morsowy karnawał. Rybnicka Grupa Biegowa „Pędzimy Razem” świętuje go dość nietypowo.

 

Rybnik: Im zimno nie straszne. Morsy otwierają „morsowy” karnawał 2018

-Dzisiaj to jest taka imprezka karnawałowa, na początek nowego roku. Pierwszy raz w tym roku spotkanie takie zimne, mokre, na basenie. Aura trochę powiedzmy średnia, trochę ciepła, ale atmosfera jest super – mówi Wojciech, Rybnicka Grupa Biegowa „Pędzimy Razem”.

Rybnik: Im zimno nie straszne. Morsy otwierają „morsowy” karnawał 2018

Zimowe kąpiele wzmacniają odporność i działają jak krioterapia. -Robimy to dla zdrowia przede wszystkim. Trenujemy bieganie, biegamy i później takie morsowanie nam pomaga w zwalczaniu takich mikrourazów – mówi Krzysztof Wojciechowski, Rybnicka Grupa Biegowa „Pędzimy Razem”.

 

Dziś w morsowaniu wzięło udział około stu osób. Miłośnicy przekonują, że to aktywność dla każdego. -Każdy może zostać morsem, od zera do stu lat, tak naprawdę widzi się tutaj i dzieci i dorosłych. Trzeba być tylko zdrowym, najlepiej już w listopadzie, październiku zacząć kąpiele w zimnej wodzie i wtedy nie będzie problemu, żeby tutaj przyjść i wejść do wody – przekonuje Marek Podeszwa, Rybnicka Grupa Biegowa „Pędzimy Razem”.

Rybnik: Im zimno nie straszne. Morsy otwierają „morsowy” karnawał 2018

A okazji ku temu w Rybniku nie brakuje. Biegacze sezon na morsowanie rozpoczęli już w listopadzie. Na rybnickim kąpielisku Ruda spotykają się w każde niedzielne popołudnie. (Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close