RegionWiadomość dnia

Rybnik: Kierowca autobusu pod wpływem amfetaminy? Scenariusz warszawski

Ostatnio było głośno o dwóch wypadkach, do których doszło w Warszawie, z udziałem autobusów prowadzonych przez kierowców, którzy byli pod wpływem środków odurzających. Aktualnie wzmożone kontrole Policji wykazały, że jeden z kierowców komunikacji miejskiej z Rybnika, prawdopodobnie również był pod wpływem narkotyków.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Prawdopodobnie głośne wydarzenia z Warszawy i przede wszystkim jeden tragiczny w skutkach wypadek, dały motywacje do działania lokalnym stróżom prawa. Dziś z samego rana policjanci kontrolowali kierowców autobusów miejskich na dworcu w Rybniku. Okazało się, że jeden z nich, który już tego dnia woził pasażerów może być pod wpływem amfetaminy. Taki wynik dało badanie ze śliny – kierowca został od razu skierowany na badanie krwi, celem ustalenia dokładnej ilości, niebezpiecznego narkotyku w jego organizmie.

– Kontrole pojazdów, w tym autobusów, są systematycznie prowadzone przez policjantów ruchu drogowego. Jest to reakcja na zaistniałe zdarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie krajukomentuje oficer prasowy KMP w Rybniku, Bogusława Kobeszko na łamach portalu rybnik.com.pl. 

Należy pamiętać, że oprócz alkomatów, policjanci używają również narkotesterów i dzięki temu, w trakcie kontroli nic im nie umknie. Za spowodowanie wypadku pod wpływem substancji odurzających, w polskim kodeksie karnym jest przewidziana kara, od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

źródło: rybnik.com.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close