Region

Andrzej Duda z wizytą w województwie śląskim. Witali go zwolennicy jak i przeciwnicy [WIDEO]

Grafik prezydenta był dość napięty. Z samego rana Andrzej Duda rozdawał bułki górnikom z kopalni Zofiówka. Później złożył kwiaty przed pomnikiem Wojciecha Korfantego i Powstańców Śląskich w Katowicach. Następnie spotkał się z mieszkańcami Katowic na kawie na placu Lecha i Marii Kaczyńskich. Tam przywitały go tłumy.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Zdecydowałem się przyjść, bo to jest pierwszy rząd, który po prostu dał coś, zadbał o rodzinę. Między innymi 500 plus, obniżył wiek emerytalny, wszystko. Nie tak jak inni. Po prostu przykładowo Platforma mówiła i pan Rostowski, że nie było pieniędzy i nie będzie. A pieniądze jednak się znalazły – mówi Edward, mieszkaniec Mysłowic.

W Katowicach pojawiła się też grupka przeciwników prezydenta. Krzyczeli „marionetka”, ale szybko zostrali zagłuszeni okrzykami osób popierających Andrzeja Dudę. Ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi towarzyszyli w Katowicach czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości.

-Ja wierzę, że pan prezydent wygra tutaj, a kto wygrywa na Śląsku, wygrywa w Polsce i cieszę się, że takie poparcie jest na Śląsku i było w pierwszej turze, ale prosimy o każdy głos – mówi Beata Szydło, była premier.

– Jest wczesna pora, a mimo wszystko bardzo dużo ludzi tutaj dzisiaj przyszło, żeby spotkać się z panem prezydentem chociażby na chwilę, podziękować mu za to co zrobił także dla Śląska. Proszę pamiętać, że u nas powstała metropolia, a przecież wcześniej metropolii tutaj nie było – mówi Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Z Katowic Andrzej Duda pojechał na targowisko w Dąbrowie Górniczej. Tu spotkał się z mieszkańcami i próbował produktów od polskich rolników i przedsiębiorców.

Andrzej Duda z wizytą w województwie śląskim. Witali go zwolennicy jak i przeciwnicy [WIDEO]
Andrzej Duda z wizytą w województwie śląskim. Witali go zwolennicy jak i przeciwnicy [WIDEO]
W Dąbrowie Górniczej także zebrała się grupka przeciwników prezydenta.

Sprzeciwiam się po prostu propagandzie w sowieckim stylu w TVP, sprzeciwiam się tym podziałom które tworzy właśnie Duda, tworzy PiS, sprzeciwiam się niememu prezydentowi, sprzeciwiam się całej takiej polityce podziału, szczucia na siebie PiS-u. Popieram Rafała Trzaskowskiego, może nie tyle co popieram PO, popieram samego Rafała Trzaskowskiego i chciałbym żeby Polska była szczęśliwa i kolorowa – mówi Piotrek, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej.

Andrzej Duda z woj. śląskiego pojechał prosto do województwa małopolskiego. Tam także miał zaplanowane spotkania z mieszkańcami Olkusza, Wieliczki i Gorlic. Z kolei Rafał Trzaskowski swoją kampanię zakończy na Śląsku jutri. Spotka się z mieszkańcami Raciborza i Rybnika.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Andrzej Duda z wizytą w województwie śląskim. Witali go zwolennicy jak i przeciwnicy [WIDEO]”

  1. tak tego im nie mozna zarzucic bo dali tylko nikt niepatrzy na to ile podniesli ceny za zywnosc do gory a i dziwi mnie to ze tak duzo ze slaska ludzi idzie za pisem skoro chca pozamykac kopalnie to tym bardziej slazacy powinni byc przeciw bo nieczuje sie opcja niemiecka jak to powiedzial prezes zreszta nawet pan prezydent nieumial odpowiedziec na pytanie co do kopaln albo wolal nieslyszec:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close