KrajRegionWiadomość dnia

Morawiecki o kondycji finansów publicznych. Podobno nie jest źle

Według premiera RP Mateusza Morawieckiego kondycja finansów publicznych jest dobra, mimo kryzysu związanego z pandemią koronawirusa w naszym kraju i na świecie. Premier wspominał, że rząd przekazuje kolejne środki, tym razem 6 mld złotych dla samorządów, a dodatkowo środki konkursowe na realizacje inwestycji.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Dlatego przygotowaliśmy tarczę finansową, która okazała się bardzo skuteczna w ratowaniu miejsc pracy. Polska, co pokazała Komisja Europejska, ma mieć najszybszy wzrost gospodarczy w najbliższym czasie. Spadek wzrostu PKB ma być najmniejszy w całej Unii Europejskiejmówił w Ostrowcu Premier. Dobrą kondycję finansów publicznych, premier Morawiecki argumentował tym, że aktualnie rząd może przekazać 6 mld złotych samorządom w ramach wsparcia, a dodatkowo rozdysponować środki konkursowe na kolejne inwestycje. Czworokąt, o którym wspominał, premier to nic innego jak zależności pomiędzy rządem, samorządem, pracownikami i przedsiębiorcami, których współpraca ma przede wszystkim stawiać na nogi polska gospodarkę, w dobie koronawirusowego kryzysu.

Oczywiście w Ostrowcu nie obyło się bez ataku na dawne rady Platformy Obywatelskiej – Czy była wtedy jakaś tarcza samorządowa, czy były jakieś inwestycje lokalne finansowane z budżetu państwa? A może chcecie sobie przypomnieć, ile dostawaliście wtedy środków na drogi samorządowe, gminne, powiatowe? – przemawiał premier. Według premiera powrót Polaków do normalnej rzeczywistości po pandemii COVID-129 jest bliski. Pytanie jak do tematu pochodzą sami Polacy, a przede wszystkim przedsiębiorcy, których zdanie na temat pomocy rządowej w dobie kryzysu jest częstokroć odmienne. Od początku epidemii w Polsce zachorowało ponad 36 tys. ludzi, a aktualnie ponad 24 tys. jest już zdrowych. Sytuacja w naszym regionie również wraca powoli do normy – zamknięte wcześniej na okres prawie miesiąca kopalnie, znowu działają.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close