AlarmRegionWiadomość dnia

Rybnik: Pielęgniarki przerywają głodówkę. Szpital będzie oflagowany. To nie koniec protestu

Przez prowadzoną w rybnickim szpitalu głodówkę, ostatnio brakowało już rąk do pracy – w placówce działał już tylko pielęgniarski zespół ostrodyżurowy. Większość pielęgniarek – ponad 40 – przebywa na zwolnieniach lekarskich. Niektóre mają terminy tylko do 30 października. Mimo przerwania głodówki przez rybnickie pielęgniarki, wciąż nie wiadomo kiedy protestujące siostry spotkają się z dyrekcją szpitala. Zdaniem protestujących – w szpitalu w Rybniku trwa procedura zwalniania protestujących pielęgniarek. Jedna z głodujących sióstr już dostała wypowiedzenie z pracy. Kolejne mogą dostać wypowiedzenie już wkrótce, bowiem mimo iż władze szpitala czekają na opinię związków zawodowych co do zwalniania sióstr, to nie jest ona wiążąca. Wciąż nie ma też widoków na to, aby podwyżki jakich domagają się pielęgniarki – miały szansę od władz szpitala uzyskać.

 

Dyrekcja wręczyła już pierwsze wypowiedzenie. Otrzymała je Dominika Abrahamczyk, która następnego dnia znalazła prace w innym szpitalu, zdecydowanie lepiej płatną. – Poczułam straszne upokorzenie jak dostałam to wypowiedzenie do ręki, dlatego że sposób w jaki mi to wręczono, czyli wywołano mnie z sali operacyjnej z zabiegu, nie wiedziałam po co. Wychodzę, weszłam do gabinetu, gdzie siedziała już pani naczelna z panią kadrową i wręczono mi po prostu to wypowiedzenie, bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Dominika Abrahamczyk miała umowę na czas określony, dlatego jej zwolnienie nie musiało być konsultowane ze związkiem zawodowym. Niewykluczone, że 2 listopada wypowiedzenia otrzymają też pozostałem protestujące pielęgniarki. Więcej na ten temat w materiale wideo.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close