RegionWiadomość dnia

Rybnik: Sąd będzie miał dużo pracy. 29 wniosków o ukaranie po proteście

Wczoraj w wielu polskich miastach odbyły się protesty przeciwko restrykcjom i obostrzenim dotyczącym pandemii koronawirusa. Policjanci w Rybniku w trakcie protestu w mieście wylegitymowali 36 osób, które nie nosiły maseczek ochronnych, z czego tylko 6 mogło okazać zaświadczenie lekarskie uprawniające do nie zakrywania ust i nosa.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Wczoraj w Polsce odbyły się liczne protesty, których uczestnicy nie zgadzają się z restrykcjami i obostrzeniami, które rząd RP wprowadza w ramach walki z epidemią COVID-19. Co więcej manifestacje odbyły się w dniu, w którym cała Polska stała się tzw. strefą żółtą, co w skrócie oznacza m.in. zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, za wyjątkiem lasów, parków itp. Manifestujący w większości nie posiadali wymaganych maseczek. Policja w Rybniku wylegitymowała 36 osób, z czego tylko 6 okazało niezbędne zaświadczenie lekarskie, które uprawnia do nie noszenia maseczki ochronnej. 29 osób mandatów nie przyjęło, więc policjanci złożyli wnioski o ukaranie tych osób. Teraz sąd zdecyduje, czy wylegitymowani uczestnicy manifestacji dostana mandaty karne za łamanie restrykcji nałożonych przez rząd.

źródło: www.rybnik.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragiczny wypadek na S1 w Mierzęcicach! Zginęły trzy osoby [ZDJĘCIA]

Eksperci: Bezobjawowe przejście COVID-19 nie oznacza braku powikłań

Godziny dla seniora wracają! Pamiętajcie! Obowiązują w sklepach, aptekach i drogeriach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close