AlarmRegion

Rybnik: W parku znaleziono zwłoki mężczyzny, obok leżał drugi! Co się stało?

Zwłoki mężczyzny znaleziono w Rybniku, w parku przy Sławików. Obok leżał drugi mężczyzna. Co się stało?

 

Gramy w kolejową grę, szukając dzików niszczących osiedla i jadąc różowym autobusem 😉 ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

Tragedia w Rybniku. Przy skwerze na ul. Sławików przechodzień zauważył wczoraj dwóch mężczyzn. Obaj nieprzytomni – nie dawali oznak życia.

-Okazało się na miejscu, że jeden z mężczyzn nie żyje. Drugi zabrany został do szpitala – na miejsce przybył prokurator, który zarządził sekcje zwłok 37 latka. Drugiemu 50-latkowi nic nie zagraża. Najprawdopodobniej ci mężczyźni byli bezdomni – mówi sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski, KMP Rybnik.

Zaszkodzić mógł im zarówno alkohol jak i niskie temperatury. A to dopiero początek mrozów. Niestety nie wszyscy bezdomni z pomocy chcą skorzystać. -Powinniśmy podejść zapytać, czy czegoś nie potrzebują a jeśli nie chcą z nami rozmawiać. Zadzwońmy do odpowiednich służb, które są od tego, żeby przyjść i porozmawiać. A może pozwolą w końcu sobie pomóc – mówi Mirosław Górka, OPS w Rybniku.

Od 1 listopada uruchomiona jest całodobowa linia. 987 to bezpłatny numer z telefonów stacjonarnych i komórkowych dla osób potrzebujących schronienia.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie pierwszy pomnik bezdomnego. Stanie w woj.śląskim

Śląskie: Wkrótce powstanie POMNIK BEZDOMNEGO. Gdzie stanie wyjątkowa rzeźba? [ZDJĘCIA]

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Zwłoki mężczyzny w parku przy Sławików w Rybniku znaleziono w poniedziałek w południe. Przechodzień zauważył dwóch leżących w parku mężczyzn. Nie dawali oznak życia. Na miejsce wezwano służby. Okazało się, że jeden z mężczyzn – 37-latek nie żyje.

Drugi z mężczyzn, których zauważył przechodzień w ciężkim stanie trafił do szpitala. To 50-letni mężczyzna. Na miejsce, w którym znaleziono obu mężczyzn wezwano prokuratora. Ten zarządził sekcję zwłok zmarłego. Jak przypuszcza policja – mężczyźni znalezieni w parku w Rybniku to bezdomni.

Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną śmierci jednego z nich. Brane są pod uwagę rożne możliwości – w tym wyziębienie organizmu oraz zatrucie alkoholowe. Wszystko ma wyjaśnić sekcja zwłok. Trwają czynności w tej sprawie.
(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close