AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Ściana kamienicy zawaliła się w Chrzanowie! [ZDJĘCIA] Trwa przeszukiwanie gruzów

Ściana kamienicy runęła dzisiaj (26.09) rano w Chrzanowie. Zawaliła się część kamienicy u zbiegu alei Henryka i ulicy Mickiewicza. Trwa przeszukiwanie gruzowiska i zabezpieczanie uszkodzonej kamienicy – jest bowiem realne zagrożenie, że runąć może także pozostała część budynku.

Katastrofa budowlana w Chrzanowie. Zawaliła się część kamienicy (fot.Paweł Jędrusik)

Wprost na chodnik zawaliła się we wtorek, 26 września frontowa ściana kamienicy w Chrzanowie. To pustostan, stojący w rejonie ulicy Mickiewicza i al.Henryka. Ściana runęła wprost na chodnik ok. godz.7.00. Na szczęście nikt tędy w feralnym momencie nie przechodził.

Do akcji natychmiast wkroczyły wszystkie służby – policja ogrodziła teren, nie ma też przejazdu ze względów bezpieczeństwa aleją Henryka od strony ul.Mickiewicza. Na miejscu są także strażacy, którzy przeszukują gruzowisko.

W Chrzanowie zawaliła się kamienica (fot.Paweł Jędrusik)

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w środku nikogo nie było. Kamienica w Chrzanowie, której ściana zawaliła się, to pustostan. Trwa zabezpieczanie reszty budynku, aby pozostała część kamienicy także się nie zawaliła.

Dlaczego kamienica w Chrzanowie się zawaliła? To wyjaśnią eksperci.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close